Home>Bez kategorii>Metkownice, czy drukarki kodów kreskowych – na co się zdecydować?

Metkownice, czy drukarki kodów kreskowych – na co się zdecydować?

Wybór między metkownicą a drukarką kodów kreskowych nie zawsze jest oczywisty. Na rynku jest wiele takich urządzeń o różnych zaletach i wadach, co potrafi wprawić w zakłopotanie. Wybranie metody oznaczania produktu zależy głównie od jego rodzaju, ceny i ilości. Metkownice są używane w mniejszych sklepach z niskimi cenami, a drukarki kodów kreskowych najczęściej do oznaczania hurtowej ilości towaru.

Czym oznaczać swój towar?

Metkownice cechują się przede wszystkim łatwością obsługi i wygodą. Są szybkie i tanie, dzięki czemu małe sklepy spożywcze chętnie w nie inwestują. Można dzięki nim oznaczyć dużą ilość towaru w małą ilość czasu. Są używane też w sklepach odzieżowych, ze względu na możliwość łączenia odzieży w pary i oznaczania jej bez żadnych szkód. Ich wadą jest brak możliwości napisania większej ceny – ilość pól jest ograniczona. Uniemożliwia to używanie metkownicy w sklepach z drogim towarem.

Drukarki kodów kreskowych zastępują metkownice w sklepach o niższych cenach, ze względu na swoją trwałość i wydajność. Dzięki szybkości odczytu i łatwości w użytkowaniu kody kreskowe są coraz bardziej cenione i częściej używane, w dodatku są stale rozwijane o nowe technologie. Oba wybory to kwestia indywidualnych potrzeb, należy porównać zalety i wady, aby móc jednoznacznie stwierdzić które urządzenie lepiej nada się do danego sklepu. Należy jednak pamiętać, że na rynku istnieje duży wybór drukarek o dobrej jakości. Urządzenie można znaleźć w sklepach internetowych jak np.: https://www.4labels.pl/producenci/drukarki-zebra.html.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

18 − 2 =