Home>Hobby i sport>Busem czy autokarem – czym podróżować?

Busem czy autokarem – czym podróżować?

Busy i autokary to środki transportu, które cieszą się ogromną popularnością wśród osób podróżujących po terytorium naszego kraju oraz za granicę (np. do pracy). Każdy z tych pojazdów posiada określone zalety i wady, ale oba zapewniają bezpieczne oraz komfortowe dotarcie do wybranego celu. Nie dziwi zatem fakt, że jak grzyby po deszczu wyrastają kolejne firmy transportowe. Wiele z nich regularnie kursuje zwłaszcza do naszego zachodniego sąsiada. Jeśli chodzi o busy do Niemiec z Bydgoszczy i innych dużych miast wyjeżdża ich codziennie przynajmniej kilka. 

Dla pasażera najważniejsze są wygoda i bezpieczeństwo

Niektórzy ludzie wolą podróżować busem, inni zaś wybierają autokary. Busy sprawdzają się zwłaszcza w sytuacji, gdy koniecznie zależy nam na podróży w towarzystwie ograniczonego grona osób (maksymalnie 10-15) i posiadamy stosunkowo niewiele bagażu. Jest to również idealne rozwiązanie dla konkretnej grupy pasażerów – choćby pracowników danej firmy czy znajomych. Ponadto podróż tym środkiem transportu umożliwia szybsze niż w przypadku autokaru dotarcie do celu, np. do miejsca pracy na terenie kraju naszych zachodnich sąsiadów.

Jeśli chodzi o busy do Niemiec Szczecin jest miastem, z którego odjeżdżają one średnio co godzinę. Z kolei wybór autokaru jest dobrym pomysłem przede wszystkim wtedy, gdy podróżujemy ze sporym ekwipunkiem (np. kilkoma walizkami lub torbami), ponieważ każdy tego rodzaju pojazd jest wyposażony w duży luk bagażowy. Poza tym nowoczesne modele autokarów posiadają nie tylko klimatyzację i wygodne fotele, ale nawet takie udogodnienia, jak toaleta, DVD, lodówka czy barek. Dodajmy, że oba wymienione w niniejszym artykule pojazdy gwarantują nam bezpieczne dotarcie do celu. Ostateczny wybór zależy w dużej mierze od naszych indywidualnych preferencji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziesięć − 1 =