Home>Hobby i sport>Co to jest kitesurfing?

Co to jest kitesurfing?

Sporty wodne zdominowane są przez pływanie czy żeglugę. Jednak coraz więcej do powiedzenia ma nowa dyscyplina zwana kitesurfingiem. Jest to niezwykle widowiskowa dyscyplina. W Polsce zyskuje coraz większą rzeszę fanów. Mamy świetne warunki do uprawiania tego sportu nad polskim morzem. Czym jest kitesurfing i na czym polega jego rosnący fenomen?

Kitesurfing jest odmianą windsurfingu. Do nóg mamy doczepioną specjalną deskę, zaś do tułowia latawiec. Dzięki sile wiatru możemy osiągać wysokie prędkości, a także wzbić się w powietrze i wykonywać różnego rodzaju ewolucje. Można rzec, że jest to ekstremalny sport. Mimo wszystko jest do dyscyplina dla każdej grupy wiekowej. Wystarczy ważyć ponad 35 kilogramów oraz mieć siłę utrzymania latawca. Wymagana jest choć minimalna sprawność ruchowa i fizyczna w celu nauczenia się płynności ruchów i koordynacji na desce. Sport ten pozwala na świetny rozwój mięśni – przede wszystkim nóg, tułowia i brzucha. Polskimi stolicami kitesurfingu jest Półwysep Helski, który oferuje do naszej dyspozycji kilkadziesiąt szkółek kitesurfingowych oraz Zatoka Pucka oferująca świetne warunki nie tylko dla osób rozpoczynających przygodę z tym sportem, ale także dla profesjonalnych kitesurferów.

Warto jest uprawiać tę dyscyplinę sportu, która wcale nie należy do najtrudniejszych, a mogą ją uprawiać nie tylko dzieci i młodzież, ale nawet dużo starsze osoby. Świetnie wpływa na nasze samopoczucie, daje nam wrażenie bycia wolnym oraz powoduje prawdziwy zastrzyk adrenaliny.

Co to jest kitesurfing? Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × 2 =