Za pomocą jakich rozwiązań można utrzymać zdrowe i piękne zęby?
Medycyna
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Za pomocą jakich rozwiązań można utrzymać zdrowe i piękne zęby?

Według ankiet niemal 80% jest niezadowolonych ze stanu swoich zębów. Najczęściej przyczyną przebarwień lub próchnicy są zaniedbania, niekoniecznie duża ilość słodyczy oraz kawy. Ich ograniczanie przyniesie co prawda korzyści, ale ważniejsze są regularne wizyty u specjalisty czy zwykłe mycie zębów. Jak jeszcze można zadbać o piękny i zdrowy uśmiech? 

Regularne wizyty u specjalisty 

Regularnie z usług dentysty lub stomatologa korzysta jedynie co drugi Polak. Często wynika to z nieuzasadnionego strachu lub zwykłego lenistwa. Wizyty kontrolne mogą znacząco przyczynić się do wykrycia wady w swoim wczesnym stadium. Trwają one zazwyczaj kilka minut, co pozwoli uniknąć długiego leczenia w przyszłości. Stomatolog szybko wykryje schorzenia zębów typu próchnica, zanim rozwiną się w obrębie całej jamy ustnej.

Dzięki natychmiastowej reakcji oszczędzi przebarwień lub erozji szkliwa. Regularne sprawdzanie zębów oznacza zaledwie 2 wizyty rocznie. Jeżeli poszukujemy na mieście odpowiedniego specjalisty takiego jak stomatolog Warszawa jest odpowiednim miejscem gdzie należy rozpocząć poszukiwania. Do wielu placówek można  się bowiem dostać szybko prywatnie. Placówki na Mokotowie oferują zabiegi dodatkowe, takie jak wybielanie, ortodoncję oraz protetykę. Braki w uzębieniu można zwalczyć dzięki implantologii. 

Dbanie o zęby w domu 

Podstawą dbania o zęby jest oczywiście regularne szczotkowanie. Powinno się pamiętać o dobrej szczoteczce, gdzie najdokładniejsze jest wersja elektroniczna. Należy jej używać co najmniej 2 razy dziennie, zarówno rankiem, jak i wieczorem. Bardzo ważna jest odpowiednia technika szczotkowania, gdzie powinno wykonywać się krótkie ruchy pod kątem 45 stopni. Myć zęby należy przez co najmniej 30 sekund. Warto korzystać ze specjalnych past wybielających. Pomocne mogą być też nici dentystyczne oraz płyny do płukania, które pozbywają się resztek jedzenia oraz zarazków. 

Duży wpływ na piękny i zdrowy uśmiech ma też dieta. Zębom bardzo szkodzi duża ilość cukrów. Powinno się też ograniczać picia kawy oraz mocnej herbaty. Należy unikać gryzienia twardych przedmiotów. Wiele osób uszkadza zęby przy otwieraniu nimi butelek lub przez przegryzanie skorupek orzechów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak podłączyć projektor do laptopa?
Jak podłączyć projektor do laptopa?
Na zebraniach pracowniczych często przedstawiane są różnego rodzaju prezentacje, które mają wyznaczać dalsze kierunki rozwoju firmy. Do ich przeprowadzania wykorzystuje […]
Jakie buty na wiosnę wybrać?
Jakie buty na wiosnę wybrać?
Kiedy nadchodzi wiosna, również w naszych szafach nastaje nowy sezon. W końcu możemy pozbyć się grubych kurtek i cieszyć się […]
Najpopularniejsze rodzaje porcelany
Najpopularniejsze rodzaje porcelany
Wyroby ceramiczne od lat znajdują uznanie wśród wielu użytkowników, w szczególności, gdy mówimy o porcelanie. Niewiele osób zdaje sobie jednak […]
Ostatnie wpisy