Z jakich części składa się silnik?
Technika i auto-moto
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Z jakich części składa się silnik?

Silnik jest odpowiedzialny za przekształcenie mieszanki paliwa i powietrza w energię mechaniczną. Dokonuje tego poprzez spalanie paliwa. Silnik składa się z wielu części, a są one następujące:

Tłok 

Tłok jest elementem o cylindrycznym kształcie, który porusza się w górę i w dół wewnątrz cylindra. Tłok ma w sobie otwór zwany komorą spalania, w której spalana jest benzyna w celu wytworzenia mocy. Uszczelka tłoka zapewnia, że z tego otworu nie wycieka gaz podczas pracy silnika.

Cylinder

Cylinder jest pojemnikiem, który utrzymuje wszystkie tłoki na miejscu, a także zapewnia miejsce na spalanie. W silniku znajduje się wiele cylindrów, które są ułożone w rzędach zwanych silnikami bankowymi lub silnikami w kształcie litery V.

Wał korbowy

Ten element przekształca ruch liniowy w ruch obrotowy, łącząc pręty z tłokami, aby mogły poruszać się w górę i w dół wewnątrz cylindra i tworzyć moment obrotowy.

Głowica 

W tej części znajdują się zawory, które kontrolują zasysanie i wydalanie gazów, tak aby właściwe spalanie mogło mieć miejsce wewnątrz cylindra, gdzie paliwo jest spalane pod ciśnieniem z powietrza sprężonego za pomocą kompresora, zanim dostanie się do cylindra poprzez zawory wlotowe kontrolowane przez krzywki kontrolowane przez wałki rozrządu, które są napędzane przez obrót wału korbowego poprzez korbowody przymocowane do wału korbowego.

Wtryskiwacze

Wyciąganie wtryskiwaczy jest łatwym sposobem na oczyszczenie silnika. Podzespoły, które pompują paliwo do cylindrów. Wtryskiwacze są kontrolowane przez ECU, który reguluje ich czas otwarcia i zamknięcia, aby zapewnić prawidłowe dostarczanie paliwa i rozrząd iskrowy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakimi atrakcyjnymi dodatkami warto wypełnić wnętrze swojego domu?
Jakimi atrakcyjnymi dodatkami warto wypełnić wnętrze swojego domu?
Każdy dom, aby mieć swój charakter potrzebuje odpowiednich dodatków. To one uzupełniają i ożywiają  wnętrza, wprowadzając do nich różnorodne wzory […]
Praktyczne zastosowanie mebli metalowych
Praktyczne zastosowanie mebli metalowych
Metalowe meble najczęściej kojarzą się z warsztatami. Trudno się temu dziwić – są wytrzymałe, stabilne i mogą pomieścić nawet bardzo […]
Jakie praktyczne urządzenia można zakupić do swojego biura?
Jakie praktyczne urządzenia można zakupić do swojego biura?
Każdy kto prowadzi firmę wie jak ważną rzeczą jest odpowiednie urządzenie biura w urządzenia elektroniczne w firmie. Wszystko to bowiem […]
Ostatnie wpisy