Home>Pieniądze i biznes>Adwokat – jakimi rodzajami spraw się zajmuje?

Adwokat – jakimi rodzajami spraw się zajmuje?

Większość prawników zajmuje się różnymi sprawami. Niektóre specjalizują się w konkretnych dziedzinach, takich jak prawo karne lub obrażenia ciała. Inni adwokaci skupiają się na konkretnych rodzajach spraw, takich jak prawo rodzinne lub prawo korporacyjne.

Prawo karne

Prawnik specjalizujący się w prawie karnym reprezentuje osoby oskarżone o przestępstwa, w tym wykroczenia i przestępstwa. Możesz potrzebować adwokata karnego, jeśli stoisz przed zarzutami lub nawet jeśli jesteś tylko świadkiem przestępstwa. Adwokat pomoże określić, jak powinna przebiegać Twoja sprawa i jak najlepiej chronić Twoje prawa, jednocześnie zapewniając, że oskarżenie spełni swój ciężar dowodu.

Prawo cywilne (prawo prywatne)

Prawo cywilne obejmuje prywatne spory między osobami lub grupami, które nie byłyby uważane za przestępcze w naturze. Na przykład, jeśli ktoś powoduje obrażenia przez lekkomyślną jazdę i uderza w inny pojazd, żadna ze stron nie popełnia przestępstwa, ale nadal mogą mieć podstawy do sporu cywilnego przeciwko sobie nawzajem o szkody majątkowe i obrażenia ciała poniesione podczas wypadku. Cywilny prawnik może również reprezentować klientów w sporach kontraktowych lub sprawach biznesowych, takich jak sprawy o oszustwa lub naruszenia umowy przez każdą ze stron zaangażowanych w porozumienie ze sobą.

Jeśli chcesz skorzystać z tego typu usług, to adwokat Warszawa, jest miastem, w którym znajdziesz wielu dobrych specjalistów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6 + sześć =