Wynajem mieszkania – na co zwrócić uwagę, aby później nie żałować
Nieruchomości
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wynajem mieszkania – na co zwrócić uwagę, aby później nie żałować

Każdy z nas ma jakieś wyobrażenie o idealnym mieszkaniu, w którym chciałby zamieszkać. Szukając mieszkania na wynajem warto głębiej się nad tym zastanowić. Przewartościować zarówno swoje potrzeby jaki możliwości finansowe. 

Pomyślmy o tym, zanim podpiszemy umowę o wynajem mieszkania

Kiedy znamy już swoje potrzeby łatwiej nam będzie znaleźć odpowiednią nieruchomość. Mieszkania w Szczecinie na wynajem możemy znaleźć w różnym przedziale cenowym oraz metrażowym. Wybór jest duży ale również mieszkania szybko się wynajmują. Idąc na oglądanie nieruchomości warto mieć ze sobą środki na kaucję czy pierwszy czynsz. Pozwoli to nie stracić okazji jeśli akurat taka się trafi. 

Najwięcej takich ofert możemy znaleźć na takich stronach jak: https://elite.nieruchomosci.pl/mieszkania. Nawet jak zdecydujemy się na podpisanie umowy powinniśmy pomyśleć o kilku ważnych kwestiach. Przede wszystkim omówmy z właścicielem kwotę czynszu i opłat dodatkowych. Sprawdźmy jak naliczane są zaliczki za wodę i ogrzewanie. Upewnijmy się czy kwota jaką podaje nam właściciel jest ostateczna, czy będziemy zobowiązani jeszcze do niej dopłacać.

Warto również dopisać stan liczników na umowie. Ustalmy także z właścicielem w jaki sposób będziemy rozliczać czynsz. Najwygodniejsza będzie opcja przelewu, jeśli nie chcemy aby właściciel co miesiąc nas nachodził. Nie krępujmy się i przeczytajmy umowę dokładnie. Jeśli są w niej jakieś nieścisłości, wyjaśnijmy je. 

Koniecznie sprawdźmy w jakim stanie są sprzęty w mieszkaniu. Czy kran nie przecieka, czy drzwiczki od zmywarki się domykają, czy kaloryfery są odpowiednio odpowietrzone. W miarę możliwości umówmy się z właścicielem aby dokonał wszelkich napraw zanim zdążymy się wprowadzić. Inaczej mogą się one ciągnąć w nieskończoność. Istotne jest również zwrócenie uwagi czy w mieszkaniu nie ma grzybu lub pleśni. Są one w końcu niebezpieczne dla naszego zdrowia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Płyn chłodniczy w oleju silnikowym? Co oznacza ta sytuacja i na jakie usterki może wskazywać?
Płyn chłodniczy w oleju silnikowym? Co oznacza ta sytuacja i na jakie usterki może wskazywać?
Wymieszanie się oleju silnikowego z płynem chłodniczym jest sytuacją awaryjną i oznacza poważną usterkę. Dlatego też po stwierdzeniu takiej sytuacji […]
Biżuteria artystyczna dla tych, którzy chcą się wyróżnić
Biżuteria artystyczna dla tych, którzy chcą się wyróżnić
Nie tylko strój może być sposobem na wyróżnienie się! Stylowe, ciekawe i unikalne dodatki mają także realny wpływ na to, […]
Jak żyć z depresją?
Jak żyć z depresją?
W dzisiejszych czasach wiele osób zmaga się z poważnymi problemami zarówno na polu osobistym, jak i zawodowym. Nie mogąc sobie […]
Ostatnie wpisy