Home>Pieniądze i biznes>Wymogi, które trzeba spełnić, by wziąć pojazd w leasing

Wymogi, które trzeba spełnić, by wziąć pojazd w leasing

Usługi leasingowe przeżywają obecnie szczyt popularności. Wykorzystywane są głównie w branży motoryzacyjnej, umożliwiając nam użytkowanie nowych aut bez konieczności ich kupowania na własność. Ma to szereg zalet, choćby takich że po kilku latach możemy podpisać nową umowę i stare auto zwrócić. Nie obchodzą nas wtedy usterki, które mogą pojawić się po 5-6 lat użytkowania pojazdu. Jednak by uzyskać leasing trzeba spełnić pewne warunki. Przedstawiamy na co należy się przygotować.

Leasing jak kredyt

Umowa leasingowania auta nieco przypomina tą, którą podpisuje się biorąc kredyt na samochód. Tutaj jednak transakcja jest przeprowadzana do pewnego stopnia bezgotówkowo, musimy jedynie dokonać wpłaty niewielkiej części wartości pojazdu na początku. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że ogromna liczba leasingodawców wymaga posiadania dobrej zdolności kredytowej. Nie możemy także figurować w rejestrach dłużników, gdzie jednak dziś bardzo łatwo trafić z byle powodu.

Na szczęście na rynku działają również firmy, które oferują leasing bez BIK czy KRD. Dzięki temu jeśli kiedyś zapomnieliśmy zapłacić jakiś rachunek o czasie i trafiliśmy do rejestrów, nie wykluczy nas to z możliwości skorzystania z dobrodziejstw leasingu.Umowy można podpisywać na ogromną ilość różnych towarów i przedmiotów. Oprócz pojazdów osobowych może to być też sprzęt rolniczy, autobusy albo ciężarówki. Przykład takiej oferty zobaczymy tu: https://ajbfinance.pl/leasing/samochodow-ciezarowych/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × 3 =