Home>Pieniądze i biznes>Dlaczego dział HR jest tak ważny w dobrze funkcjonującej firmie?

Dlaczego dział HR jest tak ważny w dobrze funkcjonującej firmie?

W każdej firmie musi istnieć dział HR. Dbają oni o to, aby firma była prowadzona sprawnie, a pracownicy byli zadowoleni i wydajni. Dział HR należy traktować jako zło konieczne, ale nie jest to jednostka zła. Jeżeli Twoja firma nie posiada jeszcze działu HR to warto zajrzeć na stronę https://asystahr.pl/, która oferuję swoje usługi w tym zakresie.

Dział HR ma wiele obowiązków, w tym:

Zatrudnianie nowych pracowników

Każda firma potrzebuje nowych ludzi, aby wypełnić stanowiska, gdy obecni pracownicy odejdą. Zatrudnianie nowych pracowników to złożony proces, który obejmuje przesiewanie życiorysów i prowadzenie rozmów z potencjalnymi kandydatami. Na każde stanowisko należy wybrać najlepszego kandydata na podstawie jego kwalifikacji, doświadczenia i osobowości.

Szkolenie nowych pracowników

Nowi pracownicy muszą zostać przeszkoleni, jak prawidłowo wykonywać swoją pracę. Takie szkolenie może odbyć się w firmie lub na sponsorowanej przez firmę konferencji lub seminarium. 

Komunikacja wewnętrzna 

Komunikacja wewnętrzna to proces komunikowania się z pracownikami. Może to obejmować opracowywanie i dystrybucję biuletynów informacyjnych, organizowanie spotkań w ratuszu oraz prowadzenie sesji szkoleniowych dla nowych pracowników.

Zwalnianie pracowników o słabych wynikach

Pracownicy, którzy nie wykonują zadań na miarę swoich możliwości, muszą zostać natychmiast zwolnieni z firmy. Tacy pracownicy kosztują firmę pieniądze, ponieważ są opłacani za to, że nie robią nic produktywnego dla wyniku firmy.

Działy HR pomagają również firmom zapobiegać pozwom sądowym poprzez szybkie i skuteczne rozpatrywanie skarg pracowników, zanim staną się one pełnymi problemami prawnymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × 2 =