Home>Bez kategorii>Szkolenie BHP – co jaki czas powinny być przeprowadzane?

Szkolenie BHP – co jaki czas powinny być przeprowadzane?

Idealnym czasem na przeprowadzenie szkolenia BHP jest okres tuż przed rozpoczęciem pracy. Na przykład, jeśli będzie wykonywane majsterkowanie, szkolenie powinno odbyć się przed nim. Jeśli szkolenie odbędzie się wcześniej, może ono wzmocnić to, co zostało właśnie nauczone, zamiast powtarzać to od nowa.

Kiedy powinny być przeprowadzone?

Szkolenia BHP powinny być prowadzone w czasie, kiedy można je w pełni przyswoić, a nie tylko obserwować. Większość ludzi jest najbardziej podatna na naukę w godzinach porannych lub popołudniowych. Późne popołudnie również może być produktywnym czasem. Większość ludzi jest senna wieczorem i nie przyswaja informacji o tej porze dnia, dlatego należy unikać prowadzenia sesji szkoleniowej przed godziną 18.

O czym należy pamiętać?

Szkolenie BHP powinno być prowadzone w godzinach pracy dla wszystkich pracowników, a nie jako samodzielny kurs o niedogodnej porze dnia. Szkolenia BHP nigdy nie mogą być zbyt częste, ale najlepiej, jeśli będą prowadzone w godzinach, które nie będą przeszkadzać w pracy. Przeprowadzenie szkolenia w godzinach pracy minimalizuje zakłócenia innych czynności zawodowych. Nie ma ustalonych zasad przeprowadzania szkoleń BHP, ale generalnie najlepiej jest przeprowadzać szkolenia w ciągu dnia roboczego lub w innym czasie, kiedy jest to dogodne dla pracowników. Bezpieczeństwo i higiena pracy to ważna kwestia, którą należy się zająć, aby nie hamowała postępu. Korzystne może być przeprowadzenie szkolenia w normalnych godzinach pracy, aby pracownicy mogli szybciej przystąpić do swoich zwykłych zadań. Więcej informacji na ten temat można uzyskać na tej witrynie ekobios.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × cztery =