Home>Wszystko wokół domu>Domowy system alarmowy – co warto o nim wiedzieć?

Domowy system alarmowy – co warto o nim wiedzieć?

Jak wynika z policyjnych statystyk, w pierwszej połowie 2022 roku odnotowano kilkudziesięcioprocentowy wzrost liczny kradzieży z włamaniem w Polsce. W samej Warszawie doszło do ponad 13 tys. incydentów. Aby ochronić swój dom przed włamaniem, warto zainwestować w porządny system alarmowy. Jak działa? Gdzie go zainstalować? Wyjaśniamy!

Jak działa domowy system alarmowy?

System alarmowy składa się z centrali alarmowej wyposażonej w układ sterujący, zasilacz i akumulator. Elementy odstraszające to m.in. syreny, reflektory lub migające lampy. Ich zadaniem jest spłoszenie przestępcy. Urządzeniami włączającymi alarm są czujniki ruchu lub bariery podczerwieni. System działa za pośrednictwem telefonii komórkowej lub linii telefonicznej. Moduł powinien być wyposażony w kartę SIM i odpowiednie aplikacje. Tak skonstruowany system od razu po wykryciu zagrożenia informuje stosowne jednostki ochronne. 

Instalacja systemu alarmowego

Montaż systemu warto rozważyć już na etapie budowy domu. Wszystkie kable i przewody powinny być bowiem schowane pod tynkiem. Przed instalacją systemu należy przeanalizować drogę, jaką mieliby do pokonania złodzieje. Pozwoli to na dobór optymalnego miejsca montażu. Czujniki ruchu lub bariery podczerwieni najlepiej umieścić jak najbliżej domu. Rozmieszczenie powinno obejmować wszystkie potencjalne miejsca, przez które włamywacze mogą dostać się do środka budynku.

Montaż alarmu warto powierzyć profesjonalistom. Jeśli liczysz na kompleksową usługę na najwyższym poziomie, koniecznie sprawdź ofertę na stronie https://el-fran.pl/systemy-zabezpieczen/alarmy-domowe/. Specjaliści, wykorzystując swoją wiedzę i doświadczenie, zaproponują Ci najlepsze rozwiązanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × dwa =