Home>Medycyna>Wózek inwalidzki – jakie ma atuty?

Wózek inwalidzki – jakie ma atuty?

Wózki inwalidzkie są używane przez osoby cierpiące na różne choroby i schorzenia, takie jak zapalenie stawów, porażenie mózgowe, dystrofia mięśniowa, uszkodzenia rdzenia kręgowego, a nawet stwardnienie rozsiane (MS). Niektóre z tych schorzeń mogą powodować częściową lub całkowitą utratę kontroli nad mięśniami, co utrudnia im chodzenie na własnych nogach. Dzięki wózkowi inwalidzkiemu mogą teraz cieszyć się wolnością i niezależnością, tak jak każda inna osoba.

Poniżej przedstawiono niektóre z zalet korzystania z wózka inwalidzkiego:

Mobilność 

Wózki inwalidzkie oferują większą mobilność niż inne formy transportu, takie jak kule czy chodziki. Możesz łatwo przemieszczać się z miejsca na miejsce bez pomocy innej osoby.

Niezależność 

Wózek inwalidzki pozwala Ci iść gdzie chcesz, kiedy chcesz i w dogodnym dla Ciebie czasie. Nie potrzebujesz niczyjej pomocy, aby przenieść się z jednego miejsca na drugie.

Bezpieczeństwo

Wózki inwalidzkie są bezpieczne, ponieważ zapewniają wsparcie dla pleców, ramion i nóg, utrzymując je prosto, dzięki czemu nie ma ryzyka przewrócenia się podczas korzystania z nich. Upadek podczas używania kul lub chodzika może być niebezpieczny, ponieważ nie zapewniają one takiego samego wsparcia i równowagi jak wózki inwalidzkie.

Komfort 

Korzystanie z wózka inwalidzkiego jest o wiele bardziej komfortowe niż korzystanie z innych rodzajów pomocy w poruszaniu się, ponieważ wózki inwalidzkie są zaprojektowane tak, aby przylegały do ciała.

Jeśli potrzebujesz takiego sprzętu, to wózek inwalidzki wypożyczalnia Warszawa, jest miastem, w którym to łatwo zrealizujesz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

szesnaście − sześć =