Popularne typy siedzisk salonowych
Wszystko wokół domu
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Popularne typy siedzisk salonowych

Salon jest przede wszystkim przestrzenią wypoczynkową. Z tego względu potrzebne są tam wygodne siedziska, które umożliwiają zrelaksowanie się czy zajęcie miejsca z myślą o pooglądaniu telewizji lub poczytaniu książki. Dostępne są różne warianty takich mebli. Jakie będą najlepsze i które cieszą się największą popularnością?

Kanapy i narożniki

Większość ludzi zajmujących się aranżacją wnętrz, nie wyobraża sobie pokoju dziennego bez większego mebla, na którym może usiąść od razu kilka osób. W końcu jest to pomieszczenie w którym gromadzą się wszyscy domownicy, a często również goście czy przybywająca w odwiedziny dalsza rodzina. Klasycznym wyborem jest zatem wygodne sofy. Są one dostępne w różnych rozmiarach oraz wariantach. Niektóre są nieco twardsze i przypominają niemal tapicerowane ławy, natomiast najczęściej sięga się po komfortowe kanapy. Wielkość takiego mebla można dopasować pod kątem ilości osób przebywających w domu. Warto zdecydować się też na większe modele, jeśli ma się w zwyczaju zapraszać przyjaciół na wieczorne gry czy wspólne oglądanie telewizji. Niezwykłą popularnością zaczęły się również cieszyć narożniki. Okazują się one bardzo praktyczne, gdyż zapewniają wiele miejsc siedzących, jednocześnie nie odbierając tyle przestrzeni w samym pokoju. Dodatkowo można je łatwo dopasować do pomieszczeń o mniej typowym układzie i dobrze służą też do wydzielania stref, co stanowi częstą praktykę w kontekście salonów.

Fotele

Nie mniejszym powodzeniem od kanap, cieszą się wygodne fotele. Często łączy się również te dwa typy mebli, gdyż takie pojedyncze siedzisko jest bardzo dobrym rozwiązaniem, gdy z pokoju chce akurat skorzystać jedna osoba. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, producenci w szczególny sposób dbają o komfort użytkowników foteli, dodając w nich ergonomiczne zagłówki czy podparcia. Wiele z nich ma również opcję regulacji, dzięki której można rozsunąć takie siedzisko do pozycji półleżącej, gdyż po przechyleniu oparcia, na dole wysuwa się specjalny podnóżek. Dostępne są też jeszcze bardziej zaawansowane warianty, typowo relaksacyjne. Niektóre z nich mają nawet wbudowane urządzenia umożliwiające masaż podczas siedzenia na takim fotelu. Jest to zatem mebel, który przez wiele osób jest uważany za niezrównany, jeśli chodzi o siedziska typowo wypoczynkowe, które najczęściej umieszcza się w salonie.

Krzesła

Choć krzesła nie należą zwykle do zbyt wygodnych siedzisk, zwłaszcza w kontekście spędzenia na miejscu dłuższego czasu, to również znajdują się w wielu salonach. Wynika to z faktu, że w pokojach dziennych bardzo często aranżowana jest także jadalnia. Nie każdy ma możliwość zorganizowania w domu oddzielnego pokoju jadalnianego lub wydzielenia takiej przestrzeni w kuchni. Najczęściej wybór pada zatem na salon, gdyż jest to co do zasady największe pomieszczenie w każdym gospodarstwie domowym. W takiej sytuacji warto wstawić tam stół oraz eleganckie, tapicerowane krzesła. Warto pamiętać o tym, że są to także bardzo praktyczne meble, więc w razie potrzeby można je swobodnie przenieść i wykorzystać nawet w innym pokoju. Umieszczone w salonie z pewnością będą się prezentowały okazale i dodadzą pomieszczeniu uroku.

Pufy

Przez pewien okres czasu pufy były nieco zapomnianym rodzajem siedzisk, lecz obecnie zdecydowanie powróciły do łask dekoratorów i przyjmują coraz to wygodniejsze formy. Wciąż warto się zdecydować na tradycyjne modele, przypominające bardziej taborety, które okazują się jednak niezwykle użyteczne. Nie zajmują dużo miejsca, a w razie potrzeby można w łatwy sposób dostawić dodatkowe miejsce siedzące, gdy w salonie zgromadzi się wyjątkowo duża liczba osób. Na co dzień można z nich korzystać jako z siedzisk, ale też wykorzystać je zamiast stoliczka lub jako podnóżek. Świetnym wyborem będą natomiast większe warianty, takie jak worki Sako. Są one bardzo komfortowe i z powodzeniem mogą zastąpić choćby fotel, a do tego bardzo dobrze się prezentują. Z tego względu tego typu siedzisko będzie doskonale pasowało do salonów urządzonych w nowoczesnym stylu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Zaproszenia na własny ślub – jak zrobić je wyjątkowo i w dodatku zaoszczędzić
Zaproszenia na własny ślub – jak zrobić je wyjątkowo i w dodatku zaoszczędzić
Ślub coraz bliżej, koszta rosną, a pieniędzy coraz mniej. Nie wiemy jak zaoszczędzić na najprostszych rzeczach. Może jednak się da, […]
Jak dotrzeć ze swoją reklamą do dużej ilości osób?
Jak dotrzeć ze swoją reklamą do dużej ilości osób?
Jednym z najważniejszych zadań dla firm, a także osób prowadzących indywidualną działalność gospodarczą jest odpowiednie zareklamowanie się, co ma prowadzić […]
Refuler – jakie jest jego zastosowanie
Refuler – jakie jest jego zastosowanie
Refuler to pogłębiarka ssąca. Jest używana do pogłębiania konserwacyjnego, uprawiania sportów wodnych, kształtowania krajobrazu i innych projektów inżynieryjnych. Pogłębiarki są […]
Ostatnie wpisy