Home>Wszystko wokół domu>Jak udekorować bożonarodzeniowy stół?

Jak udekorować bożonarodzeniowy stół?

Każdemu gospodarzowi zależy nam tym, aby podczas wizyty gości w czasie Bożego Narodzenia świąteczny stół prezentował się wyjątkowo wytwornie. Taki wystrój wymaga odpowiednich przygotowań, które warto rozpocząć odpowiednio wcześniej, aby mieć wszystkie dekoracje pod ręką. To właśnie dzięki nim biesiadnicy będą mogli odczuć prawdziwą atmosferę świąt.

Magia świątecznych dekoracji

Niepowtarzalny nastrój podczas świąt budują świece. Postawione w dużej ilości na bożonarodzeniowym stole sprawią, że nie będziemy musieli korzystać ze sztucznego oświetlenia, co sprawi, że przy stole zapanuje intymna atmosfera sprzyjająca bliskości i szczerym rozmowom. Świeczki można skomponować w konfiguracji z serwetkami z motywami zimowego krajobrazu, takimi jak ośnieżone drzewka, renifery i sarenki czy bardziej dekoracyjnymi w stylu ozdób choinkowych, ostrokrzewu czy sań z Mikołajem. Na środku stołu może stanąć wazon z jodłowymi gałązkami, które wniosą świeży zapach lasu do pomieszczenia.

Klasyka podczas świąt

Nie można zapomnieć oczywiście o obrusie podczas świątecznego posiłku. Nawet najbardziej nieelegancki stół można odmienić za pomocą uroczystej tkaniny lub dekoracyjnego bieżnika. Najchętniej wybierane obrusy świąteczne są utrzymane w klasycznych kolorach écru czy bieli. Posiadają wykwintne koronkowe wykończenie lub są przetykane błyszczącymi złotymi lub srebrnymi nitkami. W większości sklepów do wyboru są obrusy w każdym wymiarze, co sprawi, że bez problemu dopasujemy je zarówno do mniejszych kwadratowych i okrągłych stolików, jak i rozkładanych ław.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewiętnaście − 7 =