Home>Pieniądze i biznes>Palety fitosanitarne – produkcja i zastosowanie

Palety fitosanitarne – produkcja i zastosowanie

Palety fitosanitarne służą do transportu owoców i warzyw, które zostały poddane działaniu pestycydów. Palety te są produkowane specjalnie do tego celu i są wytwarzane przez wyspecjalizowane firmy. Muszą być produkowane zgodnie z przepisami Komisji Europejskiej i przed użyciem muszą być zatwierdzone przez władze.

Jak jest zrobiona?

Palety fitosanitarne składają się z elementów drewnianych (drewno, sklejka, płyta wiórowa), części plastikowych (polipropylen) i metalowych (aluminium). Dzięki temu mogą być stosowane w różnych środowiskach i w różnych warunkach (temperatura, wilgoć).

Paleta fitosanitarna jest tak skonstruowana, aby można ją było szybko i łatwo wyczyścić w przypadku zanieczyszczenia podczas transportu lub przechowywania. Powierzchnia jest zwykle pokryta plastikową folią, którą można łatwo odkleić po czyszczeniu.

Zastosowania palet fitosanitarnych

Paleta fitosanitarna służy do transportu świeżych owoców i warzyw z jednego kraju do drugiego na terenie Europy. Służy również do przechowywania tych towarów w magazynach lub zakładach przetwórczych, zanim zostaną sprzedane jako świeże produkty lub przetworzone na inne produkty, takie jak sok lub dżem. Paleta jest również używana do transportu przetworzonych i zamrożonych owoców i warzyw; musi być nieprzepuszczalna dla wilgoci. Paleta jest używana przez rolników, przetwórców i dystrybutorów do przemieszczania świeżych produktów z pola lub pakowalni do sklepów spożywczych i restauracji. Stosowanie palet fitosanitarnych pomaga zapobiegać rozprzestrzenianiu się chorób roślin poprzez skażoną glebę na ciężarówkach lub wagonach kolejowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

9 − 2 =