Home>Hobby i sport>Od jakiego wieku dzieci mogą skakać ze spadochronem?

Od jakiego wieku dzieci mogą skakać ze spadochronem?

Skok ze spadochronem to aktywność zarówno ekstremalna, jak i bezpieczna. Dzięki temu, na uprawianie tego sportu, nawet kilka razy w życiu mogą zdecydować się amatorzy. Wykonanie skoku nie wymaga szkolenia, czy przeprowadzania badań lekarskich. Wystarczy krótkie przygotowanie na lotnisku i stosowanie się do poleceń instruktora. Dzięki temu skok w tandemie z profesjonalistą jest bezpieczny i zawsze kończy się udanym lądowaniem. Taka aktywność fizyczna jest przeznaczona nie tylko dla osób dorosłych, ale również dzieci. Jeśli najmłodsi marzą o skoku spadochronowym, warto spełnić ich marzenie.

Jak przebiega skok w tandemie?

Aby przystąpić do swojej próby, trzeba posiadać dobry stan zdrowia. Ważny jest również wzrost – minimum 120 cm oraz waga nieprzekraczająca 110 kg. Niektóre schorzenia, np. niewydolność oddechowa, choroby serca, czy epilepsja wykluczają z uprawiania tego sportu. Przed wylotem na wysokość 4000 m odbywa się krótkie szkolenie naziemne. W jego trakcie instruktor omawia fazy lotu, uczy swojego podopiecznego prawidłowej sylwetki oraz zachowania w locie. Usługi oferowane przez https://www.skydive-wroclaw.com/ są skierowane praktycznie dla każdego.

Skok w tandemie mogą oddać nawet dzieci. Przy spełnieniu kryteriów wzrostu oraz zdrowia skoczyć mogą nawet 8- czy 6-latkowie. Rodzice mogą być spokojni o swoje pociechy. Bezpieczeństwo podczas lotu zapewnia pilot, a także konstrukcja spadochronu, który zawsze jest wyposażony w zapasową czaszę. Podczas skoku następuje faza spadania z zamkniętym spadochronem, a następnie faza swobodnego opadania. Wszystko kończy się lądowaniem i zadowoleniem uczestników – nawet tych najmłodszych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiem + 14 =