Od czego powinien zależeć wybór rozmiaru kołdry?
Wszystko wokół domu
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Od czego powinien zależeć wybór rozmiaru kołdry?

Pościel, czyli poszewki wraz z odpowiednim wypełnieniem to bardzo ważny element wyposażenia sypialni, który często lekceważymy. W sklepach kupujemy pierwszy lepszy komplet typu kołdra plus poduszka, a później narzekamy na kiepską jakość snu. Istotne w tym przypadku jest to, z jakich materiałów wytwarzane są takie produkty, jak również jaki mają rozmiar. Zbyt duże egzemplarze nie będą mieścić się w łóżkach, a nadmiar materiału będzie nas przegrzewał, natomiast zbyt małe okrycia spowodują, że przy każdym obrocie nasze plecy będą gołe. Jeśli nie chcemy budzić się po kilkanaście razy każdej nocy, by się przykryć, dobrze przeanalizujmy dostępne na rynku propozycje i kupmy taką, która będzie spełniać nasze oczekiwania.

Rozmiar standardowy, czy gigant

Mając sporych rozmiarów łóżko oraz towarzystwo, które nieustannie pozbawia nas kołdry, musimy zainwestować w jeden duży egzemplarz lub dwa mniejsze. Najbardziej standardowe modele pod względem szerokości znajdziemy na stronie internetowej: https://nyks.pl/koldry/160×200. Jest to o tyle dobre rozwiązanie, że nie będziemy mieć problemu z dopasowaniem bielizny pościelowej. Jeśli jednak zdecydujemy się na wymiary 200 x 200 cm, nastawmy się na małe poszukiwania.

Dopasowany rozmiar kołdry jest też niesamowicie ważny w przypadku małych dzieci. Ich krótkie łóżeczka wymagają dostosowanej na długość pościeli. Postarajmy się zatem poszukać modeli dedykowanych najmłodszym, które mają maksymalnie 150 cm długości. Dzięki temu nasza pociecha nie będzie co noc tonąć w zwałach zbyt dużej kołdry.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak należy zabezpieczyć sklep spożywczy przed włamaniem?
Jak należy zabezpieczyć sklep spożywczy przed włamaniem?
Skuteczne zabezpieczanie sklepów spożywczych przed włamaniami obejmuje dzisiaj szereg różnorodnych możliwości: od czujek ruchu montowanych przy drzwiach, alarmów łączących się […]
Produkcja leków a kwestia czystości produktu
Produkcja leków a kwestia czystości produktu
Proces produkcji leków jest obwarowany szeregiem regulacji mających na celu uzyskanie finalnego produktu, który spełnia restrykcyjne normy dyrektywy europejskiej. Przemysł […]
Jakie uprawnienia daje nam prawo jazdy kat. B?
Jakie uprawnienia daje nam prawo jazdy kat. B?
Wielu młodych ludzi marzy o tym, by po raz pierwszy usiąść za kierownicą. W końcu zdanie prawa jazdy to jeden […]
Ostatnie wpisy