Home>Człowiek i styl>Objawy niedoboru magnezu i witaminy C

Objawy niedoboru magnezu i witaminy C

W dzisiejszych czasach większość z nas wśród codziennego pędu nie znajduje nawet chwili na regularne wizyty kontrolne u lekarza. Nie przywiązując wagi do swojego zdrowia bardzo często bagatelizujemy objawy niedoboru witamin traktując je jako codzienność. Brak poszczególnych witamin może prowadzić nawet do awitaminozy, która jest już poważnym zaburzeniem naszego organizmu. Każda z witamin jest bardzo ważna, jednakże najczęściej spotykanym jest niedobór witaminy C, a także pierwiastka magnezu.

Przyczyny niedoboru witaminy C i magnezu

Na brak lub niewielką ilość składników gwarantujących dobre funkcjonowanie organizmu składa się wiele czynników. Najważniejsze to:
– długotrwały stres
– alergie pokarmowe, które zmniejszają wchłanianie witaminy i pierwiastka przez jelita
– choroby nerek, biegunka, wielomocz
– choroby ogólnoustrojowe i neurologiczne
– choroby niedokrwienne serca

Oznaki niedoboru witaminy C i magnezu

Istnieje kilka symptomów wskazujących na niedobór dwóch wyżej wymienionych składników. Jest to między innymi:
– kołatanie serca
– senność
– ciągłe zmęczenie
– wypadnie włosów i kruchość paznokci
– spadek odporności organizmu

Bardzo często lekarze zalecają przyjmowanie witaminy C i magnezu jako suplementu diety, ponieważ dzięki temu unikniemy jego braku, a także niekoniecznie będziemy musieli dbać o przyjmowanie takich warzyw i owoców, w których są one zawarte. Na rynku znajdziemy mnóstwo suplementów, jednakże najlepszym z nich jest zdecydowanie Swanson magnez i witamina C.

Pod tym linkiem: https://swansonshop.pl/witaminy/witamina-c znajdziecie Państwo najróżniejsze rodzaje witaminy C, które będziecie mogli dobrać według swoich indywidualnych potrzeb i preferencji. Pamiętajmy, że zdrowie mamy jedno i należy o nie dbać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × 1 =