Home>Człowiek i styl>O czym powinny pamiętać posiadaczki grubych włosów?

O czym powinny pamiętać posiadaczki grubych włosów?

Gęste i grube włosy to obiekt pożądania większości kobiet. Dodają uroku paniom w każdym wieku, a także stwarzają wiele możliwości jeśli chodzi o ich stylizację. Z włosów tego rodzaju bez trudu wyczarujemy rozmaite fryzury, bez względu na to, jaką posiadają długość. Jednocześnie warto pamiętać o tym, że choć mocne, takie pukle również mają swoje potrzeby. Kluczowa jest odpowiednia pielęgnacja, która wymaga zaopatrzenia się w specjalnie dobrane kosmetyki. Oto kilka cennych rad.

Piękny efekt na wyciągnięcie ręki

Bujna czupryna będzie prezentować się doskonale, gdy użyjemy produktów o działaniu wygładzającym i zmiękczającym. Rewelacyjnie sprawdzą się tutaj naturalne oleje, które można nakładać na same końcówki, lub na całą powierzchnię włosów, gdy potrzebujemy akurat wyjątkowo intensywnej regeneracji. Jeśli szukamy czegoś nawilżającego ale o nieco lżejszej formule, sięgnijmy po odżywki do włosów grubych. Asortyment rynku jest dziś na tyle różnorodny, że każda klientka znajdzie taką, która spełni jej oczekiwania. Miejmy na uwadze to, że tak gęste włosy trudno obciążyć, nie musimy więc obawiać się zbyt treściwych składów i mocno natłuszczających elementów. 

Starannie dobierajmy środki do koloryzacji, gdyż takie kosmyki stanowią wyzwanie i dość trudno jest ufarbować je równomiernie. Na tych kosmetykach nie warto więc oszczędzać. Jeśli zaś zależy nam na utrwaleniu fryzury, lepiej będzie sięgnąć po specjalny krem do stylizacji, a nie zwykły lakier. W ten sposób efekt utrzyma się znacznie dłużej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziesięć − cztery =