Home>Człowiek i styl>Na czym polega dieta keto?

Na czym polega dieta keto?

Dieta stanowi podstawę funkcjonowania. Właściwie dobrany do naszych potrzeb zestaw posiłków, pozwala nam na zachowanie zdrowia i dobrej energii. Trudno wyobrazić sobie osiągnięcie np. wymarzonej sylwetki bez stosownego jadłospisu. Jedną z metod na dobre żywienie jest tzw. dieta ketogeniczna.

Syta i efektywna

Dieta ketogeniczna polega przede wszystkim na zminimalizowaniu spożywania węglowodanów. W tym przypadku głównym źródłem energii są tłuszcze, a nasz organizm utrzymywany jest w stanie ketozy. Dzięki temu zwiększa się ilość obecnych w nim ciał ketonowych, co skutkuje szybkim zmniejszeniem masy ciała. Głównymi składnikami diety keto są takie produkty jak m.in.: jaja, masło, ser, nasiona, orzechy czy mięso. Tym sposobem zapewniamy sobie uczucie sytości, co sprawia, że możemy łatwiej powstrzymywać się przed podjadaniem.

Oprócz tego w jadłospisie obecne są również niektóre warzywa jak brokuł czy szpinak, natomiast nie ma w nim owoców oraz produktów zbożowych. Tego typu metoda żywienia pozwala nam na poprawę sylwetki, ale często także i zdrowia, ponieważ korzystnie wpływa na różne dolegliwości krążeniowe, zmęczenie, a także nadciśnienie. Rzecz jasna decydując się na dietę ketogeniczną, powinniśmy dostosować ją do własnych potrzeb. Najlepiej przed jej rozpoczęciem skonsultować się ze specjalistą w celu oceny naszego stanu zdrowia. Poza tym dobrze jest również skorzystać z profesjonalnego cateringu jak np. Kapitan Cook. W ten sposób możemy mieć pewność, że zastosowana forma żywienia przyniesie nam duże korzyści. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

9 + dwanaście =