Mieszkanie minimalistyczne – jak je urządzić?
Wszystko wokół domu
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Mieszkanie minimalistyczne – jak je urządzić?

Filozofia życiowa, jaką jest minimalizm zyskuje coraz większą popularność wśród świadomych ludzi, ceniących sobie ład i porządek, nie tylko w dosłownym znaczeniu tego słowa. Mniejsza częstotliwość korzystania z mediów społecznościowych, garderoba kapsułowa, ograniczanie kupna nowych ubrań i przedmiotów, a także odgracanie istniejącej już przestrzeni z bibelotów-idea posiadania mniej, by cieszyć się z posiadanego dobrostanu i nie być niewolnikiem konsumpcjonizmu wkracza we wszystkie sfery naszego życia, mając wpływ także na styl w jakim urządzamy domy i mieszkania. Sprawdź, o czym pamiętać przy aranżacji minimalistycznych przestrzeni w swoim domu, tak by stworzyć przyjazne miejsce w którym prosto będzie praktykować wdzięczność za to, co już posiadasz. 

By nie działo się zbyt dużo: poznaj trzy podstawowe założenia minimalistycznych wnętrz

Choć minimalistyczne aranżacje wielu przywodzą na myśl życie pustelnika, który nie posiada zupełnie nic: to błędna ocena, nie mająca za wiele wspólnego z architekturą minimalizmu. Założeniem aranżacji tego typu jest utrzymanie realnego ładu i porządku we wnętrzach, ale z wykorzystaniem efektywnie dobranych kolorów, dodatków i umeblowania. Tworząc minimalistyczne przestrzenie warto pamiętać o:

  • kolorach: najlepiej, kiedy nasze ściany pokryte są łagodnymi odcieniami bieli, beżu, czy szarości. Są one nie tylko przyjemne dla oka, ale przede wszystkim cechuje je idealne dopasowanie do niemal każdego typu umeblowania, w tym mebli minimalistycznych. Harmonijne kolory ponadto uspokajają i wyciszają. 
  • oświetleniu: efektywne, duże  lampy w stylu industrialnym są sprzymierzeńcem w aranżacji minimalistycznych wnętrz. Nadają im oryginalnego charakteru i przełamują wrażenie pustki w pomieszczeniach, optycznie ją powiększając. 
  • uważnym doborze dodatków: zgodnie z założeniami idei minimalizmu, nie warto inwestować w zbędne gadżety, dodatki i inne zbieracze kurzu na półkach. 

W trakcie aranżacji minimalistycznych wnętrz warto skorzystać z pomocy doświadczonych architektów z pracowni https://architeka.co. Ich fachowe doradztwo i doświadczenie w kreowaniu przestrzeni może okazać się nieocenione w trakcie urządzania domu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie części do aut można kupić w internecie?
Jakie części do aut można kupić w internecie?
Dzięki kupowaniu części samochodowych w sieci możemy zaoszczędzić naprawdę sporo pieniędzy. Względem sklepów stacjonarnych ceny są zauważalnie niższe, natomiast najbardziej […]
Do jakiego uzdrowiska wybrać się w letnim sezonie?
Do jakiego uzdrowiska wybrać się w letnim sezonie?
Lato to idealny czas, aby choć na chwilę oderwać się od codziennych spraw i porządnie wypocząć. Idealnym miejscem na relaks […]
Jak poprawić jakość wody w domu?
Jak poprawić jakość wody w domu?
Bardzo często zdarza się, że niska jakość wody wypływającej z kranu zniechęca do jej używania. Powszechnym problemem jest w szczególności […]
Ostatnie wpisy