Home>Wszystko wokół domu>Rodzaje umywalek łazienkowych

Rodzaje umywalek łazienkowych

Jednym z elementów wyposażenia łazienki jest umywalka, wykorzystywana codziennie przez wszystkich domowników oraz gości. Jeśli akurat stoimy przed koniecznością jej zakupu, powinniśmy dokładnie prześledzić ofertę produktów dostępnych na rynku, np. na https://elazienki.pl/. Różnorodność modeli jest bowiem tak duża, że można dostać zawrotu głowy – i to w sensie dosłownym. Warto zatem dokonać analizy swoich potrzeb i rozejrzeć się za wersją, która w pełni zaspokoi nasze oczekiwania zarówno pod względem wizualnym, jak i użytkowym. 

Wybierz mądrze, kierując się własnym gustem i funkcjonalnością produktu 

Umywalki służą głównie do mycia rąk i twarzy, a czasami też do prania ubrań. W sklepach znajdziemy mnóstwo modeli różniących się kształtem i sposobem montażu. Najpopularniejszym produktem tego typu jest umywalka ścienna, zwana inaczej wiszącą. Ma ona maksymalnie 60 cm szerokości i mocuje się ją do ściany za pomocą przeznaczonych do tego celu śrub. W tym przypadku syfon jest zazwyczaj schowany w stojącym na podłodze postumencie. Wybierana jest najczęściej przez osoby posiadające niewielką łazienkę, w której każdy centymetr wolnej przestrzeni ma znaczenie. Ponadto, wyróżniamy następujące rodzaje umywalek:

– nablatowe – charakteryzują się dużą funkcjonalnością, ponieważ można je z powodzeniem ustawić zarówno na blacie, jak i na innych meblach. Wiele osób ceni w umywalkach nablatowych zwłaszcza ich oryginalną i zróżnicowaną stylistykę.

– podblatowe – mocowane od spodu blatu, zawsze poniżej jego poziomu. Dzięki takiemu położeniu otrzymujemy sporo miejsca na wszelkie akcesoria łazienkowe.

– półblatowe – jedna ich część jest wbudowana w blat, druga zaś wystaje poza jego obszar. Z tego powodu montowane są głównie w wąskich wnętrzach. 

-naszafkowe – połączone ściśle z szafką znajdującą się pod nimi, dzięki czemu skutecznie ją podtrzymują.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × jeden =