Rodzaje umywalek łazienkowych
Wszystko wokół domu
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rodzaje umywalek łazienkowych

Jednym z elementów wyposażenia łazienki jest umywalka, wykorzystywana codziennie przez wszystkich domowników oraz gości. Jeśli akurat stoimy przed koniecznością jej zakupu, powinniśmy dokładnie prześledzić ofertę produktów dostępnych na rynku, np. na https://elazienki.pl/. Różnorodność modeli jest bowiem tak duża, że można dostać zawrotu głowy – i to w sensie dosłownym. Warto zatem dokonać analizy swoich potrzeb i rozejrzeć się za wersją, która w pełni zaspokoi nasze oczekiwania zarówno pod względem wizualnym, jak i użytkowym. 

Wybierz mądrze, kierując się własnym gustem i funkcjonalnością produktu 

Umywalki służą głównie do mycia rąk i twarzy, a czasami też do prania ubrań. W sklepach znajdziemy mnóstwo modeli różniących się kształtem i sposobem montażu. Najpopularniejszym produktem tego typu jest umywalka ścienna, zwana inaczej wiszącą. Ma ona maksymalnie 60 cm szerokości i mocuje się ją do ściany za pomocą przeznaczonych do tego celu śrub. W tym przypadku syfon jest zazwyczaj schowany w stojącym na podłodze postumencie. Wybierana jest najczęściej przez osoby posiadające niewielką łazienkę, w której każdy centymetr wolnej przestrzeni ma znaczenie. Ponadto, wyróżniamy następujące rodzaje umywalek:

– nablatowe – charakteryzują się dużą funkcjonalnością, ponieważ można je z powodzeniem ustawić zarówno na blacie, jak i na innych meblach. Wiele osób ceni w umywalkach nablatowych zwłaszcza ich oryginalną i zróżnicowaną stylistykę.

– podblatowe – mocowane od spodu blatu, zawsze poniżej jego poziomu. Dzięki takiemu położeniu otrzymujemy sporo miejsca na wszelkie akcesoria łazienkowe.

– półblatowe – jedna ich część jest wbudowana w blat, druga zaś wystaje poza jego obszar. Z tego powodu montowane są głównie w wąskich wnętrzach. 

-naszafkowe – połączone ściśle z szafką znajdującą się pod nimi, dzięki czemu skutecznie ją podtrzymują.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Zalety garnków indukcyjnych
Zalety garnków indukcyjnych
Garnki indukcyjne to specjalne naczynia przeznaczone do wykorzystania stricte na kuchniach indukcyjnych. Najbardziej polecane są modele wykonane ze stali nierdzewnej, […]
Czy trzeba umieć pływać aby pojechać na spływ kajakowy?
Czy trzeba umieć pływać aby pojechać na spływ kajakowy?
Wybranie się na spływ kajakowy to świetne rozwiązanie dla osób, które pragną odpocząć od codziennych obowiązków i poczuć się w […]
Czym charakteryzuje się styl prowansalski?
Czym charakteryzuje się styl prowansalski?
Region Prowansji cieszy się dużą popularnością wśród turystów z całego swiata. W związku z tym czerpie się z stamtąd wiele […]
Ostatnie wpisy