Home>Wszystko wokół domu>Modne wyposażenie pokoju nastolatka

Modne wyposażenie pokoju nastolatka

Urządzając pokój nastolatka, musimy brać pod uwagę kilka istotnych zasad, dzięki którym nasze dziecko będzie się czuło w swoim wnętrzu jak ryba w wodzie. Warto bowiem podkreślić, że świat młodego człowieka jest strefą intymną i rządzi się specyficznymi prawami – to często obszar zakazany, do którego rodzice nie mają wstępu. Aranżując pokój nastolatka, nie powinno się więc narzucać mu swojej wizji, ale trzeba z nim każde rozwiązanie konsultować. W ten sposób stworzymy nowoczesne wnętrze, będące bezpiecznym azylem dla naszego syna czy córki.

Koniecznie konsultuj wszystkie pomysły z dzieckiem

W pierwszej kolejności warto zadbać o właściwe meble. Przy ich wyborze trzeba się kierować w szczególności funkcjonalnością i solidnością wykonania. Miejsce do nauki należy zorganizować bezpośrednio przy oknie i wyposażyć je w dobrej jakości lampkę z jasnym światłem. Przy biurku natomiast musi koniecznie znaleźć się regał, szafka oraz półki na książki czy przybory. Z kolei łóżko powinno się charakteryzować dużą wygodą i posiadać dobrze dopasowany materac. Do pokojów nastolatków najczęściej kupuje się łóżka 140×200, ponieważ w większości przypadków taka długość w zupełności wystarcza.

Jeśli jednak nasze dziecko jest wyższe nić rówieśnicy, wówczas możemy bez problemu rzucić w sklepie okiem na łóżka 180×200. Warto dodać, że w pomieszczeniach użytkowanych przez młodzież doskonale sprawdzają się rozwiązania wielofunkcyjne w postaci mebli mobilnych. Oprócz biurka i łóżka podstawą jest szafa, w której można trzymać zarówno ubrania, jak i sprzęt sportowy albo inne przedmioty istotne z punktu widzenia codziennej aktywności. Trzeba również zadbać o wydzielenie specjalnej strefy relaksu – w takim kąciku idealnie sprawdzą się designerskie krzesła lub miękkie pufy w postaci dużych worków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedemnaście − 9 =