Home>Wszystko wokół domu>Lepsze są okna plastikowe czy drewniane?

Lepsze są okna plastikowe czy drewniane?

Jeszcze kilkanaście lat temu w większości domów jednorodzinnych montowano głównie okna drewniane, które zachwycały swoją naturalnością i eleganckim wyglądem. Obecnie jednak coraz więcej osób decyduje się na modele plastikowe (z tworzywa PCV). Wynika to z faktu, że zazwyczaj posiadają lepsze właściwości użytkowe, a dzięki temu są bardziej praktyczne. Jeśli interesują nas wysokiej jakości okna plastikowe Poznań to miasto, w którym funkcjonuje specjalistyczna firma zajmująca się ich produkcją oraz sprzedażą.

Wiele zależy od naszych indywidualnych potrzeb i preferencji 

Dobrze wykonane okna plastikowe i drewniane są porównywalne pod względem parametrów akustycznych czy poziomu szczelności. Dla wielu osób ogromną wadą tych drugich konstrukcji jest jednak to, że co jakiś czas trzeba je odnawiać i konserwować. Chodzi przede wszystkim o weryfikowanie stanu lakieru, który w razie potrzeby należy zedrzeć za pomocą papieru ściernego, a następnie nałożyć na ramy zupełnie nową warstwę preparatu. Jest to podstawowy warunek optymalnej ochrony naturalnego drewna, gwarantujący oknom dłuższą żywotność. W przypadku modeli plastikowych takie działanie jest natomiast z oczywistego powodu zbędne.

Dla wielu osób niewątpliwą zaletą okien z PCV jest również ich niższa cena  – średnio o 10-15%. Oczywiście zależy ona w dużej mierze od tego, czy wybrane przez klienta konstrukcje pochodzą z produkcji seryjnej, czy zostały wykonane na zamówienie. Istotnym atutem okien plastikowych jest ponadto ich wysoka odporność na wilgoć oraz szkodliwe substancje chemiczne. Pod tym względem drewno nie może się równać z tworzywem sztucznym. Jeśli po przeczytaniu powyższego artykułu zainteresowały nas nowoczesne plastikowe okna Poznań to miasto, w którym bez problemu je kupimy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

11 + szesnaście =