Home>Pieniądze i biznes>Pożyczka leasingowa – czy warto z niej skorzystać?

Pożyczka leasingowa – czy warto z niej skorzystać?

Pożyczka leasingowa łączy w sobie dwa produkty finansowe, a mianowicie pożyczkę oraz leasing. Jest ona udzielana firmom na zakup środków trwałych niezbędnych do prowadzenia działalności gospodarczej. Mogą to być różnego rodzaju maszyny, urządzenia i pojazdy. Podmiotem finansującym w tym przypadku nie jest jednak bank, a firma leasingowa.

Zalety pożyczki leasingowej

Wysokość pożyczki leasingowej uzależniona jest przede wszystkim od zdolności kredytowej firmy. Zazwyczaj są one udzielane na okres od 6 miesięcy do nawet 10 lat. Są świetnym rozwiązaniem dla przedsiębiorców, którzy pragną uzyskać wysokie kwoty kredytu. Cały proces weryfikacyjny trwa zazwyczaj dosyć krótko i pozbawiony jest zbędnych formalności. Większość firm udzielających pożyczek leasingowych nie wymaga wnoszenia żadnego wkładu własnego. Dla przedsiębiorców bardzo istotne jest to, że raty zwolnione są z VAT.

Przed skorzystaniem z oferty tego rodzaju pożyczki trzeba dokładnie określić wiarygodność firmy, która jej udziela. Na rynku działa wiele spółek oferujących kredyt na zasadach leasingu, a jedną z nich można znaleźć na stronie https://premiumleasing24.pl/oferta/pozyczka/. Pożyczką taką powinni szczególnie zainteresować się przedsiębiorcy ubiegający się o unijne dotacje, rolnicy (również Ci nie prowadzący) działalności gospodarczej oraz firmy, które poszukują finansowania środków trwałych opodatkowanych stawką 8 % VAT. Bardzo często zdarza się, że pożyczka leasingowa wykorzystywana jest na zakup samochodów i tworzenie firmowej floty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

16 − 13 =