Home>Wszystko wokół domu>Z jakich materiałów wykonywane są uchwyty meblowe?

Z jakich materiałów wykonywane są uchwyty meblowe?

Szafy, komody, półki – wszystkie łączy jeden wspólny element, czyli uchwyty. Bez nich otwieranie szuflad czy drzwiczek byłoby okropnie niewygodne i szalenie niepraktyczne. Mało kto jednak zwraca na materiały, z jakich są wykonywane, a to kwestia niezmiernie istotna, jeśli chodzi o żywotność oraz funkcjonowanie mebli. Dziś postaramy się nadrobić zaległości.

Uchwyty meblowe – z czego są zrobione?

Zacznijmy od faktu, który zauważa się na pierwszy rzut oka podczas wybierania rączek do mebli. Przede wszystkim, panuje wśród nich ogromna różnorodność, i to w wielu aspektach. Można się o tym przekonać, zaglądając na stronę internetową https://skandynawskieuchwyty.pl/uchwyty-meblowe. Występują w przeróżnych rozmiarach, kształtach oraz odmianach, od zwyczajnych, prostych drążków począwszy, a na ozdobnych, okrągłych gałkach skończywszy. Różnią się także przeznaczeniem do konkretnych rodzajów pomieszczeń oraz materiałem, z którego zostały wytworzone.

Uchwyty do mebli wykonuje się z różnych surowców. Do najpopularniejszych należą ceramika, drewno, żeliwo, potem również metal, chrom i miedź. Każde z wymienionych tworzyw ma nieco inne właściwości, m.in. wpływa na kolor gałek meblowych. Często, aby zapewnić dodatkowy akcent wizualny wraz z komfortem użytkowania, zwykłe pręty owija się kawałkiem skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

czternaście − jedenaście =