Home>Technika i auto-moto>Jak zakupić auto, aby było to korzystne dla nabywcy?

Jak zakupić auto, aby było to korzystne dla nabywcy?

Dzisiejszy świat można opisać na wiele sposobów, używając do tego celu różnych słów. Jednym z najważniejszych będzie jednak przymiotnik zmotoryzowany, gdyż ciężko wyobrazić sobie naszą rzeczywistość bez samochodów umożliwiających nam szybkie przemieszczanie się i transport. Dziś niemal każdy posiada swoje własne auto, a jeśli jeszcze nie, to bardzo prawdopodobne, że zamierza taki nabyć. Zakup samochodu to poważny wydatek, dlatego nie wszyscy są w stanie wyłożyć odpowiednią sumę pieniędzy za jednym zamachem. Całe szczęście istnieją różne formy finansowania takiego zakupu, nie obciążające aż tak radykalnie budżetu nabywcy. Z czego dokładnie jednak skorzystać chcąc stać się właścicielem samochodu na korzystnych warunkach?

Leasing, czyli korzystny sposób sfinansowania zakupu samochodu

Jednym z najlepszych rozwiązań mogących pomóc w nabyciu auta na korzystnych warunkach jest leasing. Realizuje go dużo salonów samochodowych w całej Polsce. Jeśli zainteresuje nas leasing Seat jest jedną z marek, na którą z pewnością warto zwrócić uwagę. Decydując się na tę formę finansowania będziemy mogli cieszyć się co najmniej kilkoma jej zaletami. Zanim jednak o nich, warto powiedzieć czym w ogóle jest leasing. Najprościej mówiąc łączy on w sobie cechy kredytu oraz dzierżawy i zawierany jest poprzez obustronną umowę. Przewiduje ona, że samochód nie jest naszą własnością, ale jest nam jedynie udostępniany na dany okres, w zamian za opłacanie comiesięcznych rat. Jest to w dużej mierze pierwszy atut tego rozwiązania, gdyż spłata samochodu jest rozłożona w czasie. Po wygaśnięciu kontraktu auto może natomiast przejść w nasze ręce za dużo niższą kwotę, niż jest on wart według wskazań rynkowych. Trzeba więc przyznać, że każdy nabywca może w tym przypadku mówić o dużych przywilejach. Dodatkowo jeśli prowadzimy działalność gospodarczą podstawa do naliczenia podatku dochodowego może być znacznie niższa, co przyczyni się do znacznego obniżenia wysokości zobowiązań wobec państwa. 

Z innych korzyści warto wymienić chociażby możliwość korzystania darmowego serwisu zapewnionego przez leasingodawcę, czy też to, że firmy leasingowe z reguły nie są tak restrykcyjne w monitorowaniu i ocenie zdolności kredytowej swoich partnerów. Stąd też otwarcie można powiedzieć, że skorzystać z leasingu jest po prostu łatwiej, niż zaciągnąć kredyt lub pożyczkę. Jeśli chodzi natomiast o samą procedurę związaną z wcielaniem leasingu w życie, to jest ona znacznie prostsza, niż w przypadku innych form finansowania. Wszelkie formalności ograniczone są minimum i nie są skomplikowane na tyle, by móc się ich obawiać, co także można uznać za niebywałą zaletę, zwłaszcza w czasach mocno nastawionych na biurokrację. 

Wszystko to w ogólnym rozrachunku sprawia, że leasing jest rozwiązaniem z którego z całą pewnością warto skorzystać chcąc zakupić samochód w jak najbardziej korzystny dla siebie sposób. Prawdopodobnie spotkamy się również z kilkoma minusami, ale ostatecznie jest to jak najbardziej pozytywna forma najpierw finansowania auta, a następnie jego zakupu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × 2 =