Jak zakupić auto, aby było to korzystne dla nabywcy?
Technika i auto-moto
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Jak zakupić auto, aby było to korzystne dla nabywcy?

Dzisiejszy świat można opisać na wiele sposobów, używając do tego celu różnych słów. Jednym z najważniejszych będzie jednak przymiotnik zmotoryzowany, gdyż ciężko wyobrazić sobie naszą rzeczywistość bez samochodów umożliwiających nam szybkie przemieszczanie się i transport. Dziś niemal każdy posiada swoje własne auto, a jeśli jeszcze nie, to bardzo prawdopodobne, że zamierza taki nabyć. Zakup samochodu to poważny wydatek, dlatego nie wszyscy są w stanie wyłożyć odpowiednią sumę pieniędzy za jednym zamachem. Całe szczęście istnieją różne formy finansowania takiego zakupu, nie obciążające aż tak radykalnie budżetu nabywcy. Z czego dokładnie jednak skorzystać chcąc stać się właścicielem samochodu na korzystnych warunkach?

Leasing, czyli korzystny sposób sfinansowania zakupu samochodu

Jednym z najlepszych rozwiązań mogących pomóc w nabyciu auta na korzystnych warunkach jest leasing. Realizuje go dużo salonów samochodowych w całej Polsce. Jeśli zainteresuje nas leasing Seat jest jedną z marek, na którą z pewnością warto zwrócić uwagę. Decydując się na tę formę finansowania będziemy mogli cieszyć się co najmniej kilkoma jej zaletami. Zanim jednak o nich, warto powiedzieć czym w ogóle jest leasing. Najprościej mówiąc łączy on w sobie cechy kredytu oraz dzierżawy i zawierany jest poprzez obustronną umowę. Przewiduje ona, że samochód nie jest naszą własnością, ale jest nam jedynie udostępniany na dany okres, w zamian za opłacanie comiesięcznych rat. Jest to w dużej mierze pierwszy atut tego rozwiązania, gdyż spłata samochodu jest rozłożona w czasie. Po wygaśnięciu kontraktu auto może natomiast przejść w nasze ręce za dużo niższą kwotę, niż jest on wart według wskazań rynkowych. Trzeba więc przyznać, że każdy nabywca może w tym przypadku mówić o dużych przywilejach. Dodatkowo jeśli prowadzimy działalność gospodarczą podstawa do naliczenia podatku dochodowego może być znacznie niższa, co przyczyni się do znacznego obniżenia wysokości zobowiązań wobec państwa. 

Z innych korzyści warto wymienić chociażby możliwość korzystania darmowego serwisu zapewnionego przez leasingodawcę, czy też to, że firmy leasingowe z reguły nie są tak restrykcyjne w monitorowaniu i ocenie zdolności kredytowej swoich partnerów. Stąd też otwarcie można powiedzieć, że skorzystać z leasingu jest po prostu łatwiej, niż zaciągnąć kredyt lub pożyczkę. Jeśli chodzi natomiast o samą procedurę związaną z wcielaniem leasingu w życie, to jest ona znacznie prostsza, niż w przypadku innych form finansowania. Wszelkie formalności ograniczone są minimum i nie są skomplikowane na tyle, by móc się ich obawiać, co także można uznać za niebywałą zaletę, zwłaszcza w czasach mocno nastawionych na biurokrację. 

Wszystko to w ogólnym rozrachunku sprawia, że leasing jest rozwiązaniem z którego z całą pewnością warto skorzystać chcąc zakupić samochód w jak najbardziej korzystny dla siebie sposób. Prawdopodobnie spotkamy się również z kilkoma minusami, ale ostatecznie jest to jak najbardziej pozytywna forma najpierw finansowania auta, a następnie jego zakupu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Różne rodzaje łóżek dostępnych na rynku
Różne rodzaje łóżek dostępnych na rynku
Na rynku dostępne są różne rodzaje łóżek. Niektóre są wykonane z drewna, niektóre ze stali, a inne z plastiku lub […]
W jakich sprawach może pomóc prawnik?
W jakich sprawach może pomóc prawnik?
Jeśli masz problem prawny, w Twoim najlepszym interesie jest skonsultowanie się z prawnikiem. Prawnik może pomóc Ci zrozumieć prawo i […]
Jak zaaranżować ogród kiedy posiadamy małe dzieci?
Jak zaaranżować ogród kiedy posiadamy małe dzieci?
Każdy rodzic chce swojemu dziecku zapewnić jak najlepsze warunki do zabawy, jednak w dzisiejszych czasach nie łatwo jest odciągnąć maluchy […]
Ostatnie wpisy