Wydajny biznesowy laptop – czym musi się odznaczać?
Technika i auto-moto
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wydajny biznesowy laptop – czym musi się odznaczać?

Niezawodność urządzenia, to priorytet, jednak istotne są również inne elementy, w które urządzenie powinno być wyposażone. Laptop biznesowy winien jest wytrzymać obciążenie w postaci regularnych podróży i intensywnego użytkowania.

Wydajność i jakość w standardzie

Laptop biznesowy, powinien poradzić sobie ze wszystkimi aktualnymi zadaniami, w tym z aplikacjami wysokiej klasy, takimi jak CAD, czy pakiet Creativie Cloud Adobe, o aplikacjach firmy Microsoft nie wspominając.

Choć konstrukcje plastikowe wyposażone są z reguły w mocniejsze podzespoły, ich waga może przerazić, dlatego przedsiębiorcom rekomenduje się aluminiowe konstrukcje o przekątnej ekranu 13,3′ cala.

Pamiętaj również – budżetowa opcja nie jest dobrym pomysłem. Najtańsze konstrukcje dedykowane są celom edukacyjnym; posiadają energooszczędne podzespoły, które nie są w stanie poradzić sobie z multitaskingiem.

Na co muszę zwrócić uwagę?

Najogólniej rzecz ujmując, laptop biznesowy wyposażony jest w topowe podzespoły:

  • Duży SSD – nie chcesz, aby zabrakło Ci miejsca przed upływem roku. Zdecyduj się, na co najmniej 512 GB, jednak 1 TB jest opcją przyszłościową.
  • Wydajny procesor – zasadniczo to jednostka obliczeniowa dyktuje wartość urządzenia. Zależy nam na wydajności – wybieramy Intel Core i7, lub i9, ekwiwalent stanowi procesor Ryzen 7, są to procesory naprawdę potężne, które zniosą każde obciążenie.
  • Pamięć RAM – ta kwestia jest najmniej złożona, laptop biznesowy, czyli nie mniej niż 16 GB RAM.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Z jakiego materiału powinna być produkowana bielizna?
Z jakiego materiału powinna być produkowana bielizna?
Materiały na bieliznę powinny być jednym z najważniejszych kryteriów wyboru, gdyż to one decydują o komforcie i wygodzie noszenia a […]
Jakie usługi świadczy dobry salon optyczny?
Jakie usługi świadczy dobry salon optyczny?
Dobry salon optyczny zajmuje się przede wszystkim doborem okularów. Wybór korekcyjnych szkieł to jednak nie wszystko. Okulary to mogą mieć […]
Refuler – jakie jest jego zastosowanie
Refuler – jakie jest jego zastosowanie
Refuler to pogłębiarka ssąca. Jest używana do pogłębiania konserwacyjnego, uprawiania sportów wodnych, kształtowania krajobrazu i innych projektów inżynieryjnych. Pogłębiarki są […]
Ostatnie wpisy