Wydajny biznesowy laptop – czym musi się odznaczać?
Technika i auto-moto
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wydajny biznesowy laptop – czym musi się odznaczać?

Niezawodność urządzenia, to priorytet, jednak istotne są również inne elementy, w które urządzenie powinno być wyposażone. Laptop biznesowy winien jest wytrzymać obciążenie w postaci regularnych podróży i intensywnego użytkowania.

Wydajność i jakość w standardzie

Laptop biznesowy, powinien poradzić sobie ze wszystkimi aktualnymi zadaniami, w tym z aplikacjami wysokiej klasy, takimi jak CAD, czy pakiet Creativie Cloud Adobe, o aplikacjach firmy Microsoft nie wspominając.

Choć konstrukcje plastikowe wyposażone są z reguły w mocniejsze podzespoły, ich waga może przerazić, dlatego przedsiębiorcom rekomenduje się aluminiowe konstrukcje o przekątnej ekranu 13,3′ cala.

Pamiętaj również – budżetowa opcja nie jest dobrym pomysłem. Najtańsze konstrukcje dedykowane są celom edukacyjnym; posiadają energooszczędne podzespoły, które nie są w stanie poradzić sobie z multitaskingiem.

Na co muszę zwrócić uwagę?

Najogólniej rzecz ujmując, laptop biznesowy wyposażony jest w topowe podzespoły:

  • Duży SSD – nie chcesz, aby zabrakło Ci miejsca przed upływem roku. Zdecyduj się, na co najmniej 512 GB, jednak 1 TB jest opcją przyszłościową.
  • Wydajny procesor – zasadniczo to jednostka obliczeniowa dyktuje wartość urządzenia. Zależy nam na wydajności – wybieramy Intel Core i7, lub i9, ekwiwalent stanowi procesor Ryzen 7, są to procesory naprawdę potężne, które zniosą każde obciążenie.
  • Pamięć RAM – ta kwestia jest najmniej złożona, laptop biznesowy, czyli nie mniej niż 16 GB RAM.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Reklama – jakich środków użyć, aby przyciągnąć uwagę odbiorcy?
Reklama – jakich środków użyć, aby przyciągnąć uwagę odbiorcy?
Najnowsze technologie mają ogromny wpływ również na reklamę i marketing. Tradycyjne reklamy w formie billboardów, plakatów czy ulotek stopniowo i […]
Trening EMS – co trzeba o nim wiedzieć?
Trening EMS – co trzeba o nim wiedzieć?
Trening wspomagany elektryczną stymulacją mięśni przyspiesza osiąganie efektów i pozwala na zaoszczędzenie czasu spędzonego na siłowni. Jest to metoda stosowana […]
Jak należy zabezpieczyć sklep spożywczy przed włamaniem?
Jak należy zabezpieczyć sklep spożywczy przed włamaniem?
Skuteczne zabezpieczanie sklepów spożywczych przed włamaniami obejmuje dzisiaj szereg różnorodnych możliwości: od czujek ruchu montowanych przy drzwiach, alarmów łączących się […]
Ostatnie wpisy