Home>Technika i auto-moto>Wady i zalety ekogroszku

Wady i zalety ekogroszku

W związku ze zbliżającym się sezonem grzewczym, coraz częściej poszukiwane są informacje o różnego rodzaju materiałach opałowych. Wszystkie mają swoje wady i zalety, w zależności od tego jakie aspekty są dla nas najważniejsze. Jednym z popularnych w ostatnich paliw jest ekogroszek. Nic dziwnego. Ekogroszek powstaje z wysokiej jakości węgla kamiennego. Stanowi nie tylko wydajne, ale i ekologiczne źródło energii. Pozostawia niewiele popiołu oraz zanieczyszczeń, emituje do atmosfery mniejszą ilość dwutlenku węgla niż węgiel. Sprzedawany w workach lub luzem ekogroszek zawojował rynek dlatego, że jako paliwo opałowe ma bardzo dobry stosunek jakości do ceny.

Długi czas palenia, wysoka kaloryczność a więc dużo ciepła, niewielka ilość odpadów. Ponad to, znaczne ułatwienie samego procesu spalania, poprzez zastosowanie zautomatyzowanych pieców retortowych,  Dzięki temu nie trzeba martwić się, że w ciągu nocy piec wygaśnie, lub dokładać do niego co chwilę. Wystarczy jedynie raz na jakiś czas uzupełnić podajnik, oraz pozbyć się nadmiaru popiołu. Jako, że oferowany jest przez wielu hurtowników, poszukując więc chociażby takiego opału jakim jest ekogroszek Łódź oferuje kilka renomowanych firm, dających gwarancję pochodzenia i jakości wyrobu. 

Wady ekogroszku

Czy ekogroszek ma wobec tego jakieś wady? Niestety, wciąż nie stworzono paliwa, które byłoby od nich wolne. Pomimo że sam w sobie nie jest drogi, wadą tego rozwiązania jest konieczność instalacji kosztownego pieca retortowego, które nie są dofinansowane (w przeciwieństwie do innego rodzaju pieców). Niezwykle istotne jest, aby dbać o bardzo wysoką jakość nabywanego ekogroszku, ze sprawdzonego źródła, na przykład https://www.sambudrol.pl/ekogroszek-workowany/. Dzięki temu opał będzie suchy, bez dodatku kamieni i odpadów. Pomoże to uniknąć kosztownej naprawy pieca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × 2 =