Home>Człowiek i styl>Jak uzupełnić braki w uzębieniu?

Jak uzupełnić braki w uzębieniu?

Gabinety stomatologiczne oferują szeroki wachlarz usług, dostosowany do zróżnicowanych potrzeb pacjentów. Oferty kierowane są zarówno do dorosłych, jak i do dzieci. W zależności od indywidualnych potrzeb i stanu uzębienia można zdecydować się na specjalistyczne leczenie. Dużą rolę odgrywają wizyty kontrolne, w trakcie których oceniany jest stan zębów. 

Polecane zabiegi stomatologiczne 

Do gabinetów stomatologicznych najczęściej trafiają osoby, które mają problem z próchnicą. Takie zęby można oczywiście wyleczyć, zwykle przy zastosowaniu specjalnego materiału wypełniającego. Stosownie do potrzeb wykonywane są wypełnienia w zębach stałych, także pod kontrolą mikroskopu zabiegowego. W przypadku zaawansowanej próchnicy niejednokrotnie potrzebne jest wykonanie leczenia kanałowego. 

Zdarzają się również takie sytuacje, kiedy zęba nie można już uratować. Wtedy najlepszym rozwiązaniem może się okazać wszczepienie implantu, który zastąpi ząb. Taka metoda polecana jest ze względu na wysoką trwałość i estetykę. Trzeba też dodać, że zabieg jest całkowicie bezpieczny, ponieważ wykorzystywanym materiałem jest tytan – niepowodujący w organizmie żadnych odczynów alergicznych. Jeżeli wybierane są implanty zębów Kraków cennik uzależniony jest od długości leczenia oraz stanu kości zębów. Dużą zaletą takiego rozwiązania jest brak komplikacji po wykonanym zabiegu oraz duży komfort podczas spożywania posiłków – pacjenci nie odczuwają różnicy pomiędzy naturalnym zębem, a zastosowanym w jego miejsce implantem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwanaście − trzy =