Home>Człowiek i styl>Jaki fotelik dla dzieci wybrać do swojego samochodu?

Jaki fotelik dla dzieci wybrać do swojego samochodu?

Fotelik samochodowy to podstawowe wyposażenie pojazdu, w którym podróżuje dziecko. Na rynku dostępnych jest jednak wiele modeli, dlatego rodzice mają nie lada problemem z podjęciem decyzji. Czym właściwie się kierować przy zakupie i czy konieczne są jeszcze dodatkowe akcesoria takie jak baza do fotelika? Wszystkie te informacje mają kluczowe znaczenie ze na względu bezpieczeństwa malucha.

Jazda w dobrych warunkach

Aby siedzisko dla dzieci mogło spełniać swoją funkcję, należy dopasować je do potrzeb dziecka, czyli między innymi wieku, wagi czy wzrostu. Oznaczenia takie jak foteliki samochodowe 15-36 wskazują, że produkt przeznaczony jest dla pasażerów w przedziale wagi: 15-36 kilogramów. Niektórzy producenci posługują się również kryterium wzrostu. W obu przypadkach należy jednak sprawdzić czy fotelik pasuje do potrzeb dziecka, a także regularnie kontrolować małego pasażera na przestrzeni upływającego czasu.

Poza zakresem wagowym lub wzrostowym ujętym w homologacji, należy dopasować produkt do własnego samochodu. Upewnić się, że mocowanie jest stabilne, a sam fotelik dobrze leży na kanapie. Zanim podejmiemy ostateczną decyzję o zakupie, warto przymierzyć fotelik do kanapy, na której ma zostać umieszczony, by ocenić między innymi długość pasów oraz inne parametry techniczne. Mocowanie pasami można zastąpić bazą do fotelików, która utrzymuje całe urządzenie. Ogromną rolę odgrywają wyniki crashtestów, które przeprowadzane są przez zewnętrzne jednostki sprawdzające jakość i wytrzymałość produktów w różnych, także bardzo groźnych, sytuacjach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × 3 =