Home>Wszystko wokół domu>Jak przyzwyczaić dziecko do spania w łóżeczku?

Jak przyzwyczaić dziecko do spania w łóżeczku?

Warto postarać się o wypracowanie rutyny, która wyciszy dziecko i ułatwi mu oswojenie się ze spaniem w łóżeczku. Kluczem do sukcesu jest zbudowanie zaufania, powinniśmy stopniowo zapoznawać pociechę ze stałymi punktami codziennego harmonogramu. Dysponujemy niezliczonymi możliwościami: kąpiel z pianką i dodatkiem olejku lawendowego, ulubiona książeczka czy uspokajająca melodia pozytywki. 

Idealne miejsce do spania

Kiedy wybieramy idealne łóżeczko dziecięce, zwróćmy uwagę na twardość i sprężystość materaca, znajdźmy pościel zdrową, ale wciąż miłą dla delikatnej skóry. Materiał warto dostosować do panującej pory roku i zdecydować się na tkaninę naturalną. Nie zapominajmy o detalach: może być to pluszowy dywanik w kształcie ukochanego zwierzaka czy nawet iluminacja świecąca w ciemności. Dobrze poznane i przyjazne otoczenie sprawdzi się w trakcie cichych wieczorów bez mamy u boku.

Szeroki wybór najróżniejszych łóżek, kojców oraz interesujących dodatków można znaleźć choćby tutaj https://tweeto.pl/. Dzięki odpowiedniej aranżacji zamienimy zwykły pokój w zaczarowaną krainę, gdzie wesoły obrazek ożyje, a nocna lampka stanie się magicznym ognikiem. Dziecko z czasem przyzwyczai się do nowych bodźców i ulegnie kojącemu nastrojowi. Nasze zabiegi szybko zostaną docenione, zaś my docenimy równie szybką aklimatyzację malca oraz w pełni przespane tygodnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiemnaście − czternaście =