Home>Pieniądze i biznes>Jak przetransportować towar za granicę?

Jak przetransportować towar za granicę?

Kiedy jesteśmy sprzedawcami internetowymi i handlujemy naszymi produktami międzynarodowo, często stajemy przed koniecznością wysłania towaru za granicę. Część osób nie do końca wie, jak się za to zabrać. Na szczęście jest to dość proste, ponieważ zajmują się tym firmy takie jak Europoltrans, oferujące transport na terenie całej Unii Europejskiej, a nawet świata.

Przetransportowanie towaru niemal w każdy zakątek naszego globu właściwie nie stanowi w dzisiejszych czasach żadnego problemu. Najłatwiejsza jest jednak spedycja do Niemiec, ponieważ to kraj najbliżej nas położony, dlatego i koszty takiej wysyłki będą umiarkowanie niskie i sprawią, że wysyłka na pewno się opłaci.

Jak zamówić kuriera?

Gdy nasz kontrahent wyraził chęć przesyłki kurierem i wskazał nam adres pod który ma ona być dostarczona, musimy zamówić kuriera do jej odbioru. Najlepiej robić to bezpośrednio z poziomu strony internetowej danej firmy kurierskiej, bądź też przez telefon.

Większość firm ma na swoich stronach specjalny kalkulator do obliczania kosztów przesyłki, gdzie podajemy jej kształt i wagę, a także miejsce docelowe transportu. Po podaniu tych danych system automatycznie wyliczy cenę, jaką będziemy musieli zapłacić za nadanie przesyłki.

Po wykonaniu tych operacji pozostaje nam tylko dobrze zapakować naszą paczkę, najlepiej w specjalną folię bąbelkową, która ochroni ją przed uszkodzeniem. Teraz musimy już tylko oczekiwać na kuriera. Najlepiej umówić się z firmą kurierską na dokładną godzinę odbioru, tak by mieć pewność że zastanie nas od w domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jedenaście + dziesięć =