Home>Pieniądze i biznes>W poszukiwaniu zaufanego adwokata

W poszukiwaniu zaufanego adwokata

Wysoki poziom skomplikowania zasad prawa sprawia, że wiele osób musi korzystać z pomocy adwokata. Jego zadania mogą być różne – od reprezentowania w sądzie, przez załatwianie spraw związanych z życiem prywatnym, aż po sprawy zawodowe. Poniżej wskazujemy na najważniejsze wyznaczniki, którymi warto kierować się w trakcie poszukiwania adwokata. 

Zakres przyjmowanych spraw 

Podstawową kwestią jest to, czy dany adwokat będzie zainteresowany przyjęciem Twojej sprawy oraz czy wiąże się ona z profilem jego działalności. Prawo dzieli się na wiele gałęzi, a większość adwokatów zalicza się do przynajmniej jednej specjalności. Prawo karne, prawo cywilne, prawo rodzinne – to tylko kilka z najczęściej wybieranych. 

Koszty świadczonych usług

Ważnym kryterium wyboru jest kwota pobierana za świadczone usługi. Cenniki poszczególnych kancelarii mogą znacznie się różnić. Dlatego przed podjęciem decyzji warto sprawdzić dokładną wycenę interesującej Cię usługi. Osobom poszukującym sprawdzonych adwokatów w sprawach cywilnych polecamy kontakt z opolską kancelarią: https://www.adwokat-figzal.pl/.

Jak ocenić zaufanie względem adwokata? 

Zaufanie to bardzo ważny wyznacznik, jednak trudny do sparametryzowania. Oceniając swoich potencjalnych współpracowników, warto wziąć pod uwagę ich opinie, wyrażane przez dotychczasowych usługobiorców, a także sposób przyjmowania spraw. Prawnik powinien blisko współpracować ze swoimi klientami w powierzonych mu sprawach, dążyć do porozumienia oraz proponować konkretne rozwiązania. Dla wielu osób to właśnie wrażenie wywoływane podczas pierwszego kontaktu jest kluczowym argumentem za wyborem usług danej kancelarii i jej pracowników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

18 − jedenaście =