Home>Medycyna>Czy problemy ze snem może wyleczyć psycholog?

Czy problemy ze snem może wyleczyć psycholog?

Organizm każdego z nas potrzebuje odpowiedniej ilości snu. Jest on niezbędny do regeneracji oraz prawidłowego funkcjonowania. Czasem jednak zdarzają się noce, kiedy mimo usilnych starań, nie udaje nam się zasnąć. Kiedy dzieje się tak przez dłuższy czas, możemy mówić o bezsenności. Warto wówczas skonsultować to z odpowiednim lekarzem – podpowiadamy, jakim.

Kto pomoże w przypadku zaburzeń ze snem?

Mimo, że zaburzenia snu są przypadłością fizyczną, ich podstaw możemy szukać w naszej psychice. Nawet odpowiednio dopasowane środki farmakologiczne nie będą wtedy skuteczne. Warto wtedy udać się do specjalisty, jakim jest psycholog. Jest to doskonały sposób na to, aby zlikwidować psychiczne przyczyny problemów ze snem. Jednym z polecanych rozwiązań jest terapia poznawczo-behawioralna. Jej działanie polega na przyjrzeniu się osobistej sytuacji pacjenta oraz znalezieniu odpowiednich rozwiązań, dopasowanych do danej sytuacji. W efekcie problemy ze snem mogą się zakończyć.

Jednym z powodów problemów ze snem jest nadmierne przejmowanie się różnymi sprawami. Mogą one być związane z życiem zawodowym lub rodzinnym. Odpowiednio przeprowadzona psychoterapia pomoże znaleźć skuteczne strategie radzenia sobie z nadmiarem myśli. Decydując się na wizytę u dobrego specjalisty, możemy liczyć na pomoc ze znalezieniem sposobu na wyciszenie się przed snem. Psycholog Warszawa opinie mogą być bardzo pomocne w wyborze najlepszego specjalisty, który sprawi, że problem związany z bezsennością odejdzie w zapomnienie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × 4 =