Home>Człowiek i styl>Jak podkreślić oczy?

Jak podkreślić oczy?

Kobieca twarz ma kilka charakterystycznych punktów – są nimi między innymi oczy. Dobrze podkreślone będą zatem kwintesencją piękna i na pewno przyciągną uwagę. Stosując różne triki, można także je powiększyć, czy wydobyć głębszy kolor tęczówki. Jak malować oczy? Jakie zabiegi można wykonać?

Makijaż oczu

Chcąc podkreślić oczy, warto najpierw zastanowić się jakie są ich atuty – kolor, kształt a może wielkość? Gęste rzęsy czy intensywny kolor tęczówki? Makijaż musi być bowiem dobrany indywidualnie i współgrać z resztą twarzy oraz stylem ubierania się.

Bardzo często kobiety decydują się ostatnio na makijaż permanentny oczu, który utrzymuje się długi czas i nie trzeba wykonywać go codziennie. Jest to zabieg, który wykonuje kosmetyczka w Poznaniu i potrafi ona indywidualnie doradzić konkretne kolory. Najczęściej wykonuje się lifting rzęs oraz makijaż permanentny brwi.

Dla pań ceniących sobie naturalność i różnorodność pozostaje jeszcze tradycyjny makijaż. Przede wszystkim warto skupić się na rzęsach – na ich wydłużeniu oraz podkręceniu i pogrubieniu odpowiednim tuszem. Nie można zapomnieć też o ponadczasowym eyelinerze. Dobrze dobrana paleta cieni do powiek pozwoli z kolei podkreślić lub ulepszyć ich kształt, a także znacznie powiększyć oczy.

Do dziennego make-upu wystarczą stonowane, naturalne barwy, natomiast na większe wyjścia można wypróbować bardziej krzykliwe i zwracające uwagę kolory. Trzeba pamiętać jednak, że powinny one być dopasowane do reszty stylizacji tak, aby całość była spójna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

szesnaście − 15 =