Jaką wannę wybrać ?
Wszystko wokół domu
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jaką wannę wybrać ?

Urządzając łazienkę, często wahamy się między wanną a kabiną prysznicową, ale to i tak dopiero początek wyborów którym musimy sprostać. Jeśli już zdecydujemy się na wannę bo mamy tyle szczęścia, że wielkość łazienki nam na to pozwala to czas zastanowić się nad ustawienie jej w łazience. Najważniejszym czynnikiem decydującym o wyborze wielkości i kształtu wanny jest przestrzeń jaką dysponujemy. Zajmie ona nam największą część łazienki w związku z czym musimy ustawić ją tak, aby nie utrudniała nam poruszania się po łazience,w końcu korzystanie z niej powinno być przyjemnością a nie utrapieniem.

Kiedy już przejdziemy do przeglądania katalogów w pierwszej kolejności zasypani zostaniemy ofertami standardowych, prostokątnych wanien, czasem przestrzeń jaką możemy przeznaczyć na wannę zmusi nas do takiego wyboru, jeśli jednak możemy sobie pozwolić na zabawę z jej ustawianiem warto zwrócić uwagę na wanny asymetryczne. Wybór tego rodzaju wanny pozwoli nam dodać pomieszczeniu szyku i elegancji. Decydując się na wybór tego rodzaju wanny mamy do dyspozycji te narożne oraz wnękowe. Długość wanien asymetrycznych oscyluje w granicach 140-180 cm, natomiast ich szerokość około 75 – 110 cm. Obok wanien asymetrycznych pojawią się te o bardziej regularnych kształtach – symetryczne. Zajmują one więcej miejsca niż wanny asymetryczne, a ich boki przylegające do narożnika mają długość od 125 do 150 cm.
Jeśli natomiast chcemy zamienić naszą łazienkę w salon łazienkowy warto zwrócić uwagę na wanny wolnostojące. Wannę tego typu koniecznie ustawiamy w centralnej części naszej łazienki. Jest to luksus, na który nie wszyscy mogą sobie pozwolić, ale warto się o niego postarać, efekt będzie piorunujący.

Oczywiście kształt wanny to tylko kwestia kosmetyczna, warto jednak zwrócić uwagę na materiał z którego jest wykonana, swobodę w możliwościach umieszczenia baterii, a także takie detale jak obudowa wanny czy też wyprofilowane siedzisko. W końcu kąpiel ma być czystą przyjemnością.

Bogaty wybór wanien wolnostojących w sklepie internetowym Adare znajdziesz w okazyjnych cenach. Sprawdź ofertę na stronie: https://adare.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Kryteria wyboru drzwi do mieszkania
Kryteria wyboru drzwi do mieszkania
Wybór drzwi do mieszkania, to niełatwa sprawa. Bogate asortymenty sklepów oferują różne typy drzwi, interesujące kolory, ale również różne pod […]
W jaki sposób można odrestaurować skórzane akcesoria, żeby wyglądały jak nowe?
W jaki sposób można odrestaurować skórzane akcesoria, żeby wyglądały jak nowe?
Skóra licowa to jeden z najbardziej wytrzymałych materiałów, który można wykorzystać do produkcji galanterii, ubrań lub butów. Akcesoria tego typu […]
Nowoczesne wersje wieszaków na odzież i nie tylko
Nowoczesne wersje wieszaków na odzież i nie tylko
Wieszakowe innowacje Czasy w których wieszaki, służące głównie na potrzeby ubrań, były monotonne i jednakowe, bezpowrotnie minęły! Obecnie rynek, zarówno […]
Ostatnie wpisy