Home>Medycyna>Jak na bieżąco monitorować swój organizm podczas wysiłku fizycznego?

Jak na bieżąco monitorować swój organizm podczas wysiłku fizycznego?

Dynamiczny rozwój technologii sprawia, że w sprzedaży pojawiają się coraz nowsze urządzenia wspierające osoby aktywne fizycznie. Do najprostszych zaliczyć należy pulsometry. Te praktyczne gadżety swym wyglądem przypominają elektroniczny zegarek. Dzięki zastosowaniu czujników odczytujących zmiany impulsów elektrycznych urządzenie jest w stanie precyzyjnie pokazywać tętno w czasie rzeczywistym. Możliwość stałego monitorowania pracy serca przydaje się zarówno profesjonalnym sportowcom, jak i osobom cierpiącym na choroby kardiologiczne. Pozwala uniknąć przetrenowania i podejmowania zbyt dużego wysiłku. Osoby znajdujące się pod opieką kardiologa mogą również na bieżąco monitorować poziom ciśnienia krwi.

Do tego celu służą bezprzewodowe ciśnieniomierze, takie jak te dostępne na stronie https://www.ishock.pl/pl/p/iHealth-Wireless-Blood-Pressure-Monitor-Bezprzewodowy-cisnieniomierz-naramienny-iOSAndroid/2054. Zebrane dane mogą być przekazywane bezpośrednio do smartfona i stanowić rzetelne źródło informacji np. dla lekarza prowadzącego.

Przydatne gadżety dla osób aktywnych fizycznie

W ostatnim czasie coraz większą popularnością cieszą się inteligentne gadżety pozwalające na monitorowanie aktywności fizycznej w czasie rzeczywistym. Najczęściej urządzenia te dostępne są w formie opaski lub zegarka. Przykładem wysokiej jakości sprzętu jest iHealth Monitor. Monitory aktywności fizycznej przeznaczone są dla osób, które preferują spacery, bieganie, jazdę rowerem, czy też pływanie. Wbudowane czujniki pozwalają na gromadzenie danych, które mogą być przekazywane bezprzewodowo do smartfona. Dedykowane aplikacje umożliwiają kontrolowanie osiąganych wyników i ułatwiają planowanie treningów. Bardziej zaawansowane urządzenia wykonują pomiary tętna w czasie rzeczywistym, a nawet monitorują jakość snu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jedenaście − 9 =