Home>Wszystko wokół domu>Jak stworzyć sypialnię w stylu modernistycznym?

Jak stworzyć sypialnię w stylu modernistycznym?

Styl modernistyczny powstał w latach 20. minionego wieku i do dzisiaj zachwyca charakterystycznym połączeniem elegancji z minimalizmem. Wiele osób decyduje się na urządzenie w taki sposób zwłaszcza sypialni, pełniącej rolę miejsca do wypoczynku i relaksu. Nie może tam zabraknąć przede wszystkim designerskich mebli o niebanalnych i geometrycznych kształtach (łóżka, szafy czy komody). Liczne konstrukcje znajdziemy w ofercie tego specjalistycznego sklepu internetowego: https://umebluje.pl/

Kilka kroków do wykreowania niepowtarzalnej przestrzeni

W sypialni zaaranżowanej w stylu modernistycznym muszą się znaleźć meble, których funkcja użytkowa idzie w parze z estetyką wykonania. Wyróżnikiem takich produktów jest opływowy kształt i niezwykle interesująca forma. W centralnym punkcie pokoju powinno stanąć wytrzymałe łóżko o prostych liniach, wykonane z drewna albo metalu i pozbawione zbędnych detali dekoracyjnych. Inne pożądane konstrukcje to m.in. kwadratowa szafka nocna ze sporym blatem oraz wysoka szafa z drzwiami przesuwnymi (najlepiej pokrytymi taflą lustra). Jeśli interesują nas tego rodzaju szafy do sypialni, kupimy je w niemal każdym internetowym sklepie meblarskim.

Kolejnym elementem wyposażenia są tkaniny, charakteryzujące się delikatną kolorystyką i artystycznym, przyciągającym wzornictwem. Mowa tutaj szczególnie o pokrowcach na poduszki, roletach rzymskich i zasłonach (stworzonych z grubych materiałów). Oprócz tego w modernistycznej sypialni niezbędne są: duże lampy podłogowe i lampy wiszące o geometrycznych kształtach, abstrakcyjne grafiki i obrazy powieszone na ścianie, a także dekoracyjny dywan utrzymany w stonowanych barwach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

18 − 2 =