Home>Pieniądze i biznes>Czym charakteryzuje się agencja pracy tymczasowej?

Czym charakteryzuje się agencja pracy tymczasowej?

Agencja pracy tymczasowej to przedsiębiorstwo, które dostarcza pracowników innym firmom. Agencja pracy tymczasowej umieszcza pracownika na stanowisku, zazwyczaj na krótki okres czasu, w innej firmie lub organizacji. Agencje pracy tymczasowej mogą zapewnić pracowników tymczasowych na różnych stanowiskach, w tym w księgowości i finansach, pomocy administracyjnej czy służbie zdrowia.

Czym charakteryzuje się agencja pracy tymczasowej?

Agencja pracy tymczasowej to organizacja, która zapewnia pracownikom krótkoterminowe zatrudnienie, zazwyczaj na podstawie umowy. Organizacja ta może również zapewnić personel na długoterminowe kontrakty lub do pracy sezonowej.

Agencje pracy tymczasowej mogą być organizacjami typu for-profit lub non-profit. W niektórych krajach mogą być określane jako firmy rekrutacyjne lub firmy headhuntingowe. Agencje pracy tymczasowej są często wykorzystywane przez pracodawców do obsadzania stanowisk, gdy we własnej firmie nie ma odpowiednich kandydatów. Czasami są one wykorzystywane zamiast stałych pracowników, gdy potrzebują dodatkowej siły roboczej tymczasowo i nie chcą inwestować w szkolenie nowych pracowników na stałe. Jedną z takich agencji znajdziesz na stronie http://www.laxowork.pl/.

Dwa podstawowe rodzaje agencji pracy tymczasowej to agencje bezpośredniego pośrednictwa pracy oraz agencje pracy tymczasowej. Agencje pośrednictwa pracy oferują pracę bezpośrednio kandydatom, natomiast firmy pośrednictwa pracy pobierają opłaty od pracodawców za umieszczenie kandydatów w ich firmie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

19 − siedem =