Home>Pieniądze i biznes>Co wpływa na czas dostarczenia paczki międzynarodowej?

Co wpływa na czas dostarczenia paczki międzynarodowej?

Przesyłki międzynarodowe cieszą się popularnością, jednak każdemu klientowi firmy kurierskiej zależy na jak najszybszym zrealizowaniu zamówienia. Jest wiele czynników, które ostatecznie mogą wpływać na czas doręczenia takiej paczki i co ważne, nie zawsze zależą one od firmy kurierskiej.

Czas doręczenia przesyłki międzynarodowej

Przesyłki kurierskie Koszalin czy inne miasta oferujące tego rodzaju usługi, mogą doręczyć wysyłki do naszych najbliższych sąsiadów nawet w przeciągu 1-3 dni roboczych. w przypadku bardziej oddalonych państw europejskich proces doręczenia paczki może wydłużyć się do 5 dni. Wynika to ze względów logistycznych, ponieważ paczka musi zostać dowieziona pod wskazany adres, a nie zawsze przesyłki realizowane są liniami lotniczymi – czasem podróżują statkami lub są doręczane drogą lądową.

Przedmioty wysyłane poza granicę Unii Europejskiej oraz na inne kontynenty niż Europa zwykle podróżują dłużej, co wynika z samej odległości, jak i przepisów celnych. Przesyłki kurierskie w Kielcach realizują tego typu zlecenia zwykle do kilkunastu dni roboczych – zawsze najlepiej jest zapytać się o czas doręczenia przesyłki jeszcze przed jej nadaniem.

Przesyłki ekspresowe

Ciekawą propozycją dla osób, którym zależy na szybkim doręczeniu paczek, są przesyłki ekspresowe. Przesyłane są one liniami lotniczymi, dzięki czemu mogą trafić do odbiorcy nawet w przeciągu jednego dnia roboczego. Nie są one ograniczane przez skomplikowane kontrole celne, zmienne warunki drogowe czy czas pracy kierowców, co może dotyczyć standardowo przesyłanych paczek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × trzy =