Czy franczyza w Polsce się opłaca?
Pieniądze i biznes
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Czy franczyza w Polsce się opłaca?

Polski rynek franczyzy rozwija się w szybkim tempie. Wynika to z faktu, że w Polsce wciąż jest wiele możliwości, a poziom konkurencji jest stosunkowo niski.

Bez względu na to, w jakim biznesie działasz, franczyza uznawana jest za dobry pomysł na biznes w Polsce. Istnieje wiele powodów, dla których przedsiębiorcy powinni rozważyć ten model biznesowy. Oto niektóre z nich:

Niższe koszty

Zamiast zakładać własną firmę, możesz zapłacić franczyzodawcy za jego wiedzę, szkolenia i materiały marketingowe. Dzięki temu będziesz mieć znacznie lepszy start. Uzyskasz również dostęp do istniejącej wcześniej bazy klientów, którzy znają już markę i chętnie korzystają z jej usług.

Większe wsparcie

W ramach umowy z franczyzodawcą zwykle otrzymuje się pewną formę stałego wsparcia (osobiście lub zdalnie). Może ono obejmować ogólne porady na temat tego, jak najlepiej prowadzić firmę, a także pomoc techniczną. Dodatkowo zwykle na początku zapewnione są szkolenia wprowadzające, na których będziesz mógł poznać podstawy działań.

Lepsza rozpoznawalność marki

Kolejną korzyścią z franczyzy jest to, że zapewnia ona rozpoznawalność marki wśród klientów, ponieważ można używać tej samej strategii brandingowej dla wszystkich sklepów na całym świecie. Dzięki temu już na starcie zyskujesz bazę klientów, którzy znają i cenią Twoją markę.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Alternatywa dla wody – co pić, aby było zdrowo i pysznie?
Alternatywa dla wody – co pić, aby było zdrowo i pysznie?
Nie trzeba nikogo przekonywać, że tuż obok zdrowej, tzn. obfitującej w owoce, warzywa i szeroko pojęte nieprzetworzone produkty diety oraz […]
Na co zwrócić uwagę przy zakupie basenu dla naszej pociechy?
Na co zwrócić uwagę przy zakupie basenu dla naszej pociechy?
Wybierając basen ogrodowy dla dziecka, warto zadbać o to, by był on przede wszystkim bezpieczny. Wybór wbrew pozorom nie jest […]
Serwisowanie klimatyzacji – najważniejsze aspekty
Serwisowanie klimatyzacji – najważniejsze aspekty
Serwisowanie klimatyzacji jest jednym z najważniejszych aspektów konserwacji klimatyzacji. Jest to istotna część procesu, która zapewnia, że Twój klimatyzator nadal […]
Ostatnie wpisy