Zastosowanie aparatów tlenowych w codziennym życiu chorych
Medycyna
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zastosowanie aparatów tlenowych w codziennym życiu chorych

Istnieje wiele schorzeń, szczególnie pulmonologicznych oraz kardiologicznych (między innymi przewlekła niewydolność serca, czy też przewlekła obturacyjna choroba płuc), których leczenia wymaga stałego dostępu pacjenta do tlenu. O ile jednak w warunkach szpitalnych nie jest to duży problem, o tyle terapia domowa nastręcza często wielu problemów. Zatem, jak koncentratory tlenu mogą pomóc pacjentom wymagającym stałej tlenoterapii? Jaka jest cena użytkowania powyższych urządzeń?

Programy domowego leczenia tlenem

Tlen jest nam bez wątpienia niezbędny do życia. Co więcej, w wielu sytuacjach gaz ten jest również lekiem ratującym życie i zwiększającym znacznie komfort pacjenta. Z tego też względu możliwość domowej tlenoterapii jest dla wielu chorych szansą na opuszczenie szpitala i prowadzenie stosunkowo normalnego życia. Więcej o samym domowym leczeniu tlenem oraz koncentratorach owego gazu można przeczytać między innymi na stronie internetowej https://oddychasz.pl/Koncentratory-tlenu-c17.

Oczywiście, sam koncentrator tlenu nie jest wystarczający do prowadzenia domowej terapii tym gazem. Niezbędne są również inne akcesoria dodatkowe. Spośród nich można wymienić różnego rodzaju wężyki transportujące życiodajny tlen oraz wąsy lub maseczki dostarczające go bezpośrednio do ust, czy też nosa chorego. Konieczność zakupu dodatkowych akcesoriów może być dla wielu pacjentów lub ich rodzin ciężka z punktu widzenia ekonomicznego. Nie raz właśnie maseczka tlenowa czy wąsy tlenowe cena ich przewyższa możliwości, ale wszystko zależy od trafienia na właściwego przedstawiciela tego typu akcesoriów.  

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co musisz wiedzieć przed rozpoczęciem prowadzenia restauracji?
Co musisz wiedzieć przed rozpoczęciem prowadzenia restauracji?
Własna restauracja to częste marzenie przedsiębiorczych ludzi. Ich celem jest stworzenie biznesu opartego na smacznym jedzeniu, dobrej atmosferze oraz zgranym […]
Jak stworzyć przytulne mieszkanie?
Jak stworzyć przytulne mieszkanie?
Wiele osób pragnie żyć w mieszkaniu przytulnym i ciepłym, w którym chce się spędzać czas po powrocie z pracy. Nie […]
Prześcieradło z kory – gwarancja przyjemnego snu
Prześcieradło z kory – gwarancja przyjemnego snu
Wiele osób decydujących się na zakup pościeli i prześcieradeł stawia na produkty wykonane z tak zwanej kory. Nie chodzi tu […]
Ostatnie wpisy