Home>Hobby i sport>Co kupić przed maratonem?

Co kupić przed maratonem?

Maraton – 42 km nieustannego biegu. Wyzwanie, z którym co roku zmagają się setki biegaczy i z myślą o którym co roku wiele osób trenuje bieganie. Po długich treningach, w końcu następuje ten pierwszy raz – start w maratonie. Przygotowanie kondycyjne to jednak nie wszystko. Warto zadbać również o odpowiednie wyposażenie na takie zawody. 

Pożywienie i uzupełnienie płynów

Maraton to długotrwały wysiłek, a zawody nierzadko odbywają się latem, podczas największych upałów. Dlatego konieczne jest zadbanie o odpowiednie nawodnienie podczas startu. Nie mniej ważne jest uzupełnianie braków energetycznych. Z pomocą przychodzą tutaj specjalistyczne żele dla biegaczy. Małe wygodne tubki zawierają skondensowaną porcję składników, które pozwolą na uzupełnienie kalorii. W specjalistycznych sklepach można znaleźć zarówno żele przeznaczone do spożywania podczas wysiłku, jak i takie, które przyjmuje się po zakończeniu biegu, aby zapewnić lepszą regenerację. 

Odzież i obuwie

Do biegania długodystansowego konieczne jest odpowiednie obuwie, które będzie nie tylko wygodne, ale zapewni też prawidłową amortyzację i profilaktykę kontuzji. O obuwiu należy jednak pomyśleć odpowiednio wcześnie przed startem w zawodach, aby stopy zdążyły się przyzwyczaić do nowych butów. Nie należy startować w maratonie w zniszczonych butach, ale zupełnie nowe również nie będą dobrym rozwiązaniem. Na start w maratonie warto kupić także specjalne koszulki biegowe. Są one wygodne, lekkie, a specjalistyczny materiał zapewnia odpowiednie odprowadzanie wilgoci. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

13 − 9 =