Home>Człowiek i styl>Afazja i opóźniony rozwój mowy – problemy w komunikacji a zajęcia logopedyczne dla przedszkolaka

Afazja i opóźniony rozwój mowy – problemy w komunikacji a zajęcia logopedyczne dla przedszkolaka

Rodzice często martwią się, kiedy dziecko jest małomówne lub ma problemy z wypowiadaniem pewnych wyrazów. Mogą podejrzewać u niego na przykład afazję – często niesłusznie. O afazję można martwić się dopiero wtedy, gdy dziecko ma 2-3 lata i w dalszym ciągu niezbyt dobrze mówi, wydaje się nie rozumieć, co się do niego mówi, lub nie odpowiada na to, co do niego mówimy. Jak każda poważna choroba u dzieci, jest to trudne do przezwyciężenia i nieprzyjemne zarówno dla malucha, jak i dla rodziców.

Nie musi to jednak oznaczać wykluczenia z grupy rówieśników, ani żadnych większych odstępstw od normalnego życia. Szczecin przedszkole terapeutyczne przyjmuje dzieci z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego. Wyspecjalizowana kadra z doświadczeniem w nauczaniu dzieci i pasją do swojej pracy dba o wszystkie specjalne potrzeby swoich małych podopiecznych.

Przedszkola dla dzieci z afazją

Dla dzieci z afazją zwykłe zajęcia przedszkolne muszą być połączone z ćwiczeniami z logopedą. Specjalista z zakresu logopedii pracuje z dzieckiem nad wszelkimi nieprawidłowościami w mowie od momentu ich wystąpienia, aby jak najszybciej je zwalczyć. Oprócz tego logopeda zajmuje się innymi czynnikami, z którymi może wiązać się utrudnione komunikowanie się, w tym: na słuchaniu, rozumieniu, odpowiednim oddychaniu, pamięci oraz rozwoju motorycznym. Kompleksowa opieka nad dzieckiem w połączeniu z innymi metodami terapii i z kontaktem z rówieśnikami znacznie poprawiają i przyspieszają rozwój malucha.

Należy wybrać zatem właściwe przedszkole Szczecin nabór prowadzi przez cały rok, aczkolwiek istnieje wiele specjalistycznych placówek, spośród których można wybrać idealne miejsce dla rozwoju dziecka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × cztery =