Home>Pieniądze i biznes>Ponadgabarytowy sprzęt – jak go przetransportować?

Ponadgabarytowy sprzęt – jak go przetransportować?

Czasami zdarza się, że musimy przewieźć na dużą odległość (np. za granicę) jakiś towar ponadgabarytowy, czyli ponadprzeciętnych rozmiarów, wyjątkowo ciężki albo o nieregularnych kształtach. W takiej sytuacji jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług profesjonalnej firmy transportowej. Oto jedno z bardziej znanych przedsiębiorstw działających w tej branży: http://teul.pl/.  Usługi przez nie oferowane to m.in. przewóz mebli, pojazdów (quadów, samochodów, skuterów, motorów, a nawet busów), maszyn, specjalistycznego sprzętu (np. produkcyjnego) oraz wszelkich ładunków nienormatywnych.

Organizację przewozu warto powierzyć specjalistom 

Transport ponadgabarytowy zajmuje się przede wszystkim przemieszczaniem towarów o nietypowym rozmiarze albo wadze. Niekiedy ważą one nawet kilkadziesiąt ton, w związku z czym nie byłoby możliwe ich przewiezienie bez wykorzystania odpowiednio do tego celu przystosowanych pojazdów (samochodów ciężarowych z naczepami niskopodwoziowymi, samolotów, statków, pociągów itp.), którymi dysponują specjalistyczne przedsiębiorstwa logistyczne. Do podstawowych towarów ponadgabarytowych zaliczamy:

– betonowe oraz stalowe elementy różnych budynków i innych dużych konstrukcji 

– zaawansowane maszyny – np. rolnicze czy budowlane

– łodzie, helikoptery, jachty, niewielkie samoloty

– sprzęt oraz pojazdy stosowane przez wojsko (czołgi

– wszelkiego rodzaju zbiorniki i silosy

Ponadto niezwykle popularny jest transport quadów, aut osobowych i innych pojazdów użytkowych. Kluczową rolę w procesie organizacji przewozu wymienionych ładunków odgrywa właściwe ustalenie trasy. Musi być ona jak najkrótsza (ze względu na koszty), ale jednocześnie zgodna z obowiązującym prawem i wyznaczona na drogach, które umożliwiają transport nienormatywnych towarów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × 5 =