Pompy ciepła – jak działają?
Nieruchomości
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pompy ciepła – jak działają?

Każdy kto buduje dom jednorodzinny, zastanawia się nad tym, jak wyposażyć go w podstawowe media. Budynek potrzebuje dostępu do bieżącej ciepłej wody, prądu oraz ogrzewania. Na szczęście, rynek jest w obecnych czasach pełen ofert, z których możemy skorzystać, by wyposażyć swoje domy i mieszkania w niezbędne instalacje. Ostatnio dużo mówi się na przykład o pompach ciepła, jako o ekonomicznym sposobie na ogrzewanie. Czym są pompy ciepła (sprawdź: pompy ciepła Gliwice)? Jak działają?

Ogólnie rzecz biorąc, pompy ciepła to bardzo ekonomiczne urządzenia grzewcze. Poza tym, pompy ciepła są przyjazne dla środowiska. Charakteryzuje je także duża wydajność. Przejdźmy jednak do konkretów i zastanówmy się chwilę nad tym, jak funkcjonują te urządzenia.
Tak naprawdę pompy ciepła odznaczają się bardzo prostą zasadą działania. Cała 'filozofia’ polega na przechwytywaniu energii z zewnątrz oraz ekonomicznym przetworzeniu jej na energię cieplną, którą może ogrzać się człowiek. Praktyka pokazuje, że w niektórych pompach, ilość energii oddanej jest nawet czterokrotnie większa od ilości energii pobranej. To prawdziwe mistrzostwo wydajności!

Skąd pompy ciepła pobierają energię? Są trzy potencjalne źródła:
Energia pobierana z powietrza oraz promieni słonecznych – jest to jedno z najlepszych źródeł energii używanej przez pompy ciepła.
Energia pobierana z wód gruntowych – jeśli pod Twoim domem skrywają się ciepłe wody, to masz powód do radości!. Są one świetnym sposobem na dostarczenie energii pompie ciepła.
Energia pobierana z gruntu – innymi słowy korzystanie z energii geotermalnej.
Jak zatem widać, jest wiele potencjalnych źródeł, z których pompa cieplna może czerpać energię. Skonsultuj się ze specjalistami, którzy doradzą, które z tych rozwiązań najlepiej użyć w Twoim przypadku. Pamiętaj, że koszt zakupu i montażu pompy cieplnej jest sporym wydatkiem, który może sięgnąć nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Niemniej jednak, jest to inwestycja, która po latach na pewno się zwróci.

Ciekawą ofertę znajdziesz na pewno w firmie Waso Klima, która oferuje pompy ciepła a także klimatyzacje, jak również klimatyzacje do biura w Krakowie oraz na całym Śląsku.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Profile ochronne do ochrony narożników
Profile ochronne do ochrony narożników
Ochrona osób i mienia (czy to pracowników, czy też odwiedzających gości) to priorytet każdej firmy. Niestety niektóre powierzchnie czy krawędzie […]
Prawo pracy – co musisz wiedzieć?
Prawo pracy – co musisz wiedzieć?
Prawo pracy to zbiór przepisów, które regulują stosunki pracy. Przepisy te często określają, w jaki sposób pracodawcy mogą zatrudniać i […]
Zalety garnków indukcyjnych
Zalety garnków indukcyjnych
Garnki indukcyjne to specjalne naczynia przeznaczone do wykorzystania stricte na kuchniach indukcyjnych. Najbardziej polecane są modele wykonane ze stali nierdzewnej, […]
Ostatnie wpisy