Home>Wszystko wokół domu>Ekologiczne i praktyczne gadżety kuchenne

Ekologiczne i praktyczne gadżety kuchenne

Świadomość ekologiczna jest coraz większa. Jeszcze do niedawna większość osób wybierała do picia wodę butelkowaną. Obecnie ten trend się zmienia na korzyść wody z kranu. Konsumenci kierując się troską o środowisko, chcą ograniczać ilość wytwarzanych przez siebie plastikowych odpadów. Nie każdy jednak lubi wodę prosto z kranu, rozwiązaniem w takiej sytuacji może być filtr do wody.

Jak poprawić parametry wody kranowej?

Woda wypływająca z kranu jest zdatna do picia, co jest potwierdzane badaniami przeprowadzanymi przez dostawców wody. Jednakże jej smak i jakość uzależniona jest także od stanu rur, jakimi jest dostarczana do mieszkania. Stosując filtr do wody, można zyskać pewność, że woda jest bezpieczna dla zdrowia. Filtry oczyszczają wodę z metali ciężkich, chloru, zanieczyszczeń organicznych i mechanicznych. Niektóre mogą także uzdatniać wodę. W zależności od preferencji można wybrać filtr oczyszczający wodę, zanim trafi do kranu lub dzbanek filtrujący.  

Dzbanek filtrujący niedroga alternatywa do wody butelkowanej

Dzbanek z filtrem Brita to rozwiązanie zdecydowanie tańsze i prostsze niż instalowanie filtrów na rurach. Eksploatacja nie jest skomplikowana, wystarczy zgodnie z instrukcją wymieniać wkłady i dbać o czystość dzbanka. Wodę można wykorzystać bezpośrednio do picia i do przygotowywania posiłków. Dzięki zmniejszeniu twardości wody w czajnikach, kubkach i garnkach będzie gromadzić się mniej osadu. Woda kranowa po przejściu przez filtry może mieć lepsze parametry niż ta, którą kupuje się w butelce.

Decydując się na filtrowaną, wodę kranową nie tylko mamy wpływ na ograniczenie plastiku w środowisku, ale także mniejsze zużycie wody w przemyśle. Do produkcji jednego litra wody w butelce potrzeba aż trzech litrów wody, m.in. na wyprodukowanie opakowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzynaście + 19 =