Ekologiczne i praktyczne gadżety kuchenne
Wszystko wokół domu
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ekologiczne i praktyczne gadżety kuchenne

Świadomość ekologiczna jest coraz większa. Jeszcze do niedawna większość osób wybierała do picia wodę butelkowaną. Obecnie ten trend się zmienia na korzyść wody z kranu. Konsumenci kierując się troską o środowisko, chcą ograniczać ilość wytwarzanych przez siebie plastikowych odpadów. Nie każdy jednak lubi wodę prosto z kranu, rozwiązaniem w takiej sytuacji może być filtr do wody.

Jak poprawić parametry wody kranowej?

Woda wypływająca z kranu jest zdatna do picia, co jest potwierdzane badaniami przeprowadzanymi przez dostawców wody. Jednakże jej smak i jakość uzależniona jest także od stanu rur, jakimi jest dostarczana do mieszkania. Stosując filtr do wody, można zyskać pewność, że woda jest bezpieczna dla zdrowia. Filtry oczyszczają wodę z metali ciężkich, chloru, zanieczyszczeń organicznych i mechanicznych. Niektóre mogą także uzdatniać wodę. W zależności od preferencji można wybrać filtr oczyszczający wodę, zanim trafi do kranu lub dzbanek filtrujący.  

Dzbanek filtrujący niedroga alternatywa do wody butelkowanej

Dzbanek z filtrem Brita to rozwiązanie zdecydowanie tańsze i prostsze niż instalowanie filtrów na rurach. Eksploatacja nie jest skomplikowana, wystarczy zgodnie z instrukcją wymieniać wkłady i dbać o czystość dzbanka. Wodę można wykorzystać bezpośrednio do picia i do przygotowywania posiłków. Dzięki zmniejszeniu twardości wody w czajnikach, kubkach i garnkach będzie gromadzić się mniej osadu. Woda kranowa po przejściu przez filtry może mieć lepsze parametry niż ta, którą kupuje się w butelce.

Decydując się na filtrowaną, wodę kranową nie tylko mamy wpływ na ograniczenie plastiku w środowisku, ale także mniejsze zużycie wody w przemyśle. Do produkcji jednego litra wody w butelce potrzeba aż trzech litrów wody, m.in. na wyprodukowanie opakowania.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak spakować dziecko na wycieczkę szkolną?
Jak spakować dziecko na wycieczkę szkolną?
Każdy wyjazd naszej pociechy to wielkie wydarzenie, które wymaga dobrej organizacji. Wycieczki szkolne nie są tutaj żadnym wyjątkiem. Jeżeli nasz […]
Zalety komputerów używanych
Zalety komputerów używanych
Dzisiejszy poradnik poświęcimy zaletom zakupu komputera stacjonarnego używanego. Nie jest bowiem wcale powiedziane, że chcąc zakupić mocniejszy sprzęt musimy od […]
Różne rodzaje łóżek dostępnych na rynku
Różne rodzaje łóżek dostępnych na rynku
Na rynku dostępne są różne rodzaje łóżek. Niektóre są wykonane z drewna, niektóre ze stali, a inne z plastiku lub […]
Ostatnie wpisy