Home>Człowiek i styl>Najważniejsze kwestie jakie powinieneś wiedzieć o kakao ceremonialnym

Najważniejsze kwestie jakie powinieneś wiedzieć o kakao ceremonialnym

Kakao ceremonialne to wyjątkowa i rzadka odmiana kakao, która często jest wykorzystywana w czekoladach z wyższej półki. Kakao ceremonialne charakteryzuje się kwiatowym aromatem i delikatnym smakiem. Znane jest również pod innymi nazwami, takimi jak „Criollo” czy „Forastero” w zależności od kraju pochodzenia.

Jak powstaje kakao ceremonialne?

Ceremonialne kakao jest wytwarzane ze strąków kakao, które zostały zebrane ze świętych drzew rosnących w lesie. Strąk jest otwierany, a z jego wnętrza wyjmowane są ziarna. Ziarna te są następnie suszone i prażone w bardzo specyficzny sposób. Ten proces prażenia skutkuje bardzo specyficznym profilem smakowym kakao ceremonialnego. Proces ten skutkuje również bardzo specyficznym kolorem kakao ceremonialnego. Prawdziwe kakao ceremonialne nabyć możesz wchodząc na stronę https://pluskakao.pl/.

Czym różni się od zwykłego kakao?

Główną różnicą pomiędzy tymi rodzajami kakao jest ich profil aromatyczny i smak. Smak kakao ceremonialnego jest znacznie bardziej zniuansowany i złożony niż zwykłego kakao, które ma odważniejszy profil smakowy. Czekoladę ceremonialną można opisać jako posiadającą kwiatowy aromat z nutami owocowymi i korzennymi, podczas gdy zwykła czekolada ma zwykle nuty karmelu lub słodkiego tytoniu.

Z jakiego rodzaju ziaren kakaowych składa się kakao ceremonialne?

Głównym składnikiem kakao ceremonialnego jest odmiana Criollo drzewa Theobroma cacao. Drzewa Criollo pochodzą z Ameryki Południowej i wytwarzają mniejsze strąki niż inne odmiany, takie jak drzewa Forastero. Dają jednak ziarna wyższej jakości ze względu na lepsze warunki glebowe i klimatyczne. Drzewa Criollo są również bardziej odporne na choroby i szkodniki niż inne odmiany. Ziarna Criollo mają złożony, owocowy smak, który czyni je idealnymi do wykorzystania w czekoladzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

20 − 5 =