Na podstawie jakich cech wybrać pierścionek zaręczynowy?
Człowiek i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Na podstawie jakich cech wybrać pierścionek zaręczynowy?

Wybór pierścionka zaręczynowego to nie lada wyzwanie, w końcu moment zaręczyn to jedna z najważniejszych chwil w naszym życiu. Chcemy również trafić w gust naszej ukochanej. Sprawdź, na co warto zwrócić uwagę przy wyborze pierścionka zaręczynowego!

Czy pierścionek zaręczynowy musi być drogi?

W salonach jubilerskich znajdziemy pierścionki, które kosztują kilka, a nawet kilkanaście tysięcy złotych. Nie oznacza to jednak, że każdy z nas musi wydać krocie na pierścionek zaręczynowy.

Na początku warto ustalić na jaki zakup możemy sobie pozwolić. Tradycja mówi, że mężczyzna powinien wydać na pierścionek zaręczynowy minimum równowartość jednej wypłaty. Nie należy jednak przywiązywać do tego dużej wagi, szczególnie jeśli nasza sytuacja finansowa na to nie pozwala. Odpowiednie złote pierścionki możemy znaleźć już w granicach 1000 zł.

Jak wybrać odpowiedni pierścionek?

Złote pierścionki są najpopularniejszym wyborem. Często na taką okazję wybiera się 14 karatowe złoto. Oprócz tego warto zainteresować się pierścionkami z białego bądź żółtego złota.

Należy również zwrócić uwagę na kamień w pierścionku. Najbardziej popularne są pierścionki z jednym kamieniem głównym, najczęściej z diamentem.

Bardzo ważną kwestią jest też odpowiedni rozmiar pierścionka. Co prawda większość jubilerów oferuje gratisową zmianę rozmiaru, ale nieodpowiednia wielkość może zepsuć moment zaręczyn.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co można kupić w sklepie rowerowym?
Co można kupić w sklepie rowerowym?
Rower należy do jednych z ulubionych sprzętów sportowych, bowiem aktywność z nim związana jest bardzo korzystna dla zdrowia i przeznaczona […]
Łupek dachowy – dlaczego warto pokryć dach łupkiem?
Łupek dachowy – dlaczego warto pokryć dach łupkiem?
Łupek dachowy to trwałe i atrakcyjne pokrycie Twojego dachu. To doskonały wybór, aby chronić swój dom przed żywiołami, gdy mieszkasz […]
Dzięki tym zabiegom pozbędziesz się zmarszczek
Dzięki tym zabiegom pozbędziesz się zmarszczek
U większości kobiet nawet najmniejsze zmarszczki powodują przygnębienie. Powszechne kanony piękna gloryfikują młodość i zachęcają do zatrzymania procesów starzenia się […]
Ostatnie wpisy